آمار جهانی کرونا دوشنبه ۱۸ بهمن/ مرگ بیش از ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار بیمار کووید تاکنون

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۹۶ میلیون و چهار هزار و ۹۷۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۷۵۸ هزار و ۸۲۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۱۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۴۲ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۸ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۵ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۰ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۸,۰۱۷,۴۰۲ ۹۲۶,۰۲۹
۲ هند ۴۲,۲۷۲,۰۱۴ ۵۰۲,۹۰۵
۳ برزیل ۲۶,۵۳۶,۵۹۷ ۶۳۲,۲۸۹
۴ فرانسه ۲۰,۷۵۸,۳۷۱ ۱۳۲,۵۰۶
۵ انگلیس ۱۷,۸۰۳,۳۲۵ ۱۵۸,۳۱۸
۶ روسیه ۱۲,۸۱۰,۱۱۸ ۳۳۵,۴۱۴
۷ ترکیه ۱۲,۲۳۸,۵۰۱ ۸۸,۷۳۴
۸ ایتالیا ۱۱,۶۲۱,۷۳۶ ۱۴۸,۷۷۱
۹ آلمان ۱۱,۰۵۹,۸۷۳ ۱۱۹,۳۶۶
۱۰ اسپانیا ۱۰,۲۷۴,۶۵۳ ۹۴,۲۳۵
بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۵۷۹ هزار و ۲۶۶ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۸۳۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، لهستان، مکزیک، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، ژاپن، بلژیک، جمهوری چک، رژیم صهیونیستی و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.