پیش بینی بورس فردا سه‌شنبه ۱۹ بهمن/ سهامداران منتظر ریزش شدید بورس باشند؟

بورس چند روزی است که به مدار ریزش بازگشته؛ پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۹ بهمن به چه صورت خواهد بود؟

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس پیش‌بینی کارشناسان به نظر می‌رسد با ادامه یافتن افت شاخص کل و شاخص هم وزن، بازار همچنان در روند نزولی خود باقی بماند. افت حجم معاملات نیز از دیگر عواملی است که اگر با افزایش همراه نشود، نزول بازار شدت خواهد یافت.

مجتبی دیبا، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: در نیمه دوم معاملات بورس امروز با وجود فشار فروش در بازار، قیمت‌ها تغییری نداشتند. این موضوع نشان می‌دهد سهامداران تمایلی به فروش سهام خود در قیمت‌های فعلی ندارند.

وی بیان کرد: از طرفی دیگر، با توجه به کاهش چشمگیر حجم معاملات امروز، به نظر می‌رسد اگر حجم معاملات حداقل به محدوده قبلی خود یعنی محدوده چهار هزار میلیارد تومان بازنگردد، بازاری رنج و خنثی در طی روزهای آینده خواهیم داشت. همچنین اگر حجم معاملات در رقمی بالاتر از چهار هزار میلیارد تومان ثبت شود، روند بازار طی هفته‌های آینده صعودی شده و ریسک معاملات کاهش خواهد یافت.

دیبا در انتها خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود بازاری با روند نزولی پیشروی سهامداران باشد اما این به معنا نیست که بورس با فشار فروش همراه شود. در چنین مقطعی سهامداران تمایلی به فروش ندارند و منتظر هستند تا سهامشان به سطوح ارزنده‌ای صعود کند.

بیشتر بخوانید:

۱ نظر
  1. محسن ایمانی

    صد رحمت به اسراییل و اعراب سلفی و وهابی با مردمشون این کار رو نکردن از جیب مردم ندزدیدند از سفره مردم ندزدیدند .صد رحمت به چینی های کافر .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.