آخرین خبر از پرداخت سود سهام عدالت از زبان سخنگوی دولت

سخنگوی دولت از پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی در ابتدای نشست خبری با اهالی رسانه با بیان اینکه همانگونه که اعلام شد مطابق مصوبه بورس، توزیع سود سهام عدالت برای سهامداران تا پایان امسال یعنی قبل از پایان اسفند را خواهیم داشت، اظهار کرد: سود سهام عدالت بیش از ۲.۵ برابر بیشترین میزان سودی است که تا حالا پرداخت شده است. هر سهامدار سود ۵۳۰ تا ۵۵۰ هزار تومان دریافت می‌کند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی این رقم یک میلیون تومان برای هر یک نفر می شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: روز گذشته مراسم افتتاح پروژه آبرسانی و برق رسانی در وزارت نیرو برگزار شد. پروژه آب رسانی به ۱۰ هزار روستا با ۱۹ هزار میلیارد سرمایه گذاری که برای تامین آب شرب بیش از ۳ میلیون نفر در مدت زمان ۳۰ ماه به نتیجه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: دیروز برخی پروژه ها از جمله طرح آب رسانی به ۴۸۰ روستا، مورد بهره برداری قرار گرفت. برق رسانی به ۲۱۱ روستای کشور هم مورد بهره برداری قرار گرفت.

بهادری جهرمی یادآور شد: آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه در حوزه صنعت و پتروشیمی با ارزش تقریبی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نیز از ابتکارات دولت مردمی بود. یکی از نگاه های جدی دولت توسعه با محوریت قرار دادن بخش خصوصی است که دولت تسهیل گر آن باشد. محوریت فعالیت دولت مردمی خود مردم هستند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: پیش بینی می شود پس از بهره برداری کامل از پروژه ها بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد سالانه آن‌ها باشد که از این مبلغ ۱۱ میلیارد دلار صادرات است.

وی با تاکید بر اینکه این اقدامات در راستای هدف‌گذاری دولت برای تحقق رشد ۸ درصدی است، گفت: اینها بخشی از اقدامات دولت برای سرمایه گذاری مولد است که به ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان در سال آینده می رسد.  این پروژه ها ۲۱ هزار شغل و ۶۴ هزار شغل به صورت غیر مستقیم ایجاد می کنند.

بهادری جهرمی با یادآوری اینکه محوریت فعالیت ها در دولت مردمی، مردم هستند و دولت تسهیل گر، حامی و نظارت کننده امور خواهد بود، ادامه داد: طرح پیشرانان اقتصادی بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ اقتصاد ایران است. این پروژه ها برای همان مجموعه اقتصادی اجرا کننده، مولد و سودآور و تکمیل کننده زنجیره فعالیت آنها خواهند بود و از منظر ملی دارای اولویت و منفعت برای عموم نیز هستند.

سخنگوی دولت افزود: پیش از این جلسات متعددی برای بررسی کارشناسی این طرح ها برگزار شده و تیم اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهوری موانع و الزامات اجرای این طرح ها را بررسی کرده اند. این سرمایه گذاری در ۱۳ استان و ۲۷ شهرستان اجرا خواهد شد و گستره جغرافیایی بسیار وسیعی دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی طرح پیشرانان اقتصادی، به حل مشکل تورم و بهبود سرمایه گذاری مولد منجر می‌شود، اظهار کرد: این امر نشان دهنده رویکرد دولت در خنثی سازی تحریم و توجه به ظرفیت های داخلی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.