پنکه‌ای که کرونا را از بین می‌برد

پنکه سقفی بدون تیغه‌ای عرضه شد که سریعتر از پنکه‌های معمولی و با مصرف انرژی کمتر، خنک می‌کند و فضا‌های بسته را نیز ضد عفونی کند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، یک شرکت نوع جدیدی از پنکه سقفی را عرضه کرده است که می‌تواند اتاق را سریعتر از پنکه‌های معمولی و با مصرف انرژی کمتر، خنک کند. ضمن اینکه این پنکه سقفی فضا‌های بسته را ضد عفونی می‌کند و، چون تیغه ندارد، لمس آن نیز کاملاً ایمن است.

این پنکه سقفی جدید که “ورتک” (Vortec) نام دارد، اتاق‌ها را با نصف انرژی مصرفی پنکه‌های دیگر، دو برابر سریعتر خنک می‌کند و همزمان هوای اتاق را نیز ضد عفونی می‌کند. علاوه بر این دارای یک لامپ ال‌ای دی است که هم به عنوان یک لامپ سقفی عمل می‌کند و هم با مجهز بودن منتشر کننده اشعه ماوراء بنفش دارای عملکرد ضدعفونی کننده است و به طور بالقوه خطر ابتلا به بیماری‌های قابل انتقال از راه هوا را در فضا‌های بسته کاهش می‌دهد.

این پنکه محصول شرکتی به همین نام یعنی “Vortec” است که یک شرکت زیر نظر دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور (NTU) است.

این دستگاه، هوای تازه و استریل شده را کاملا در اتاق می‌چرخاند و به عنوان یک پنکه سقفی بدون تیغه، لمس آن حتی در بیشترین سرعت نیز کاملاً ایمن است.

از بهار امسال تقریباً همگان در جهان به نوعی در قرنطینه به سر می‌برند تا سرعت شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند و همه ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک شده اند. اما تهدید انتقال ویروس از ذرات هوا بسیاری را نگران شیوع ویروس در خانه کرده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد این پنکه سقفی و سایر محصولات مشابه در اقدامات متوقف کننده و کاهش سرعت شیوع بیماری کووید-۱۹ موثر واقع شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.