آخرین وضعیت کیفیت هوای پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۴ ابان ماه) در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است و تداوم این شرایط تا فردا پیش‌بینی می‌شود. همچنین کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها در اواخر وقت امشب نیز دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا صبح امروز ( ۱۴ آبان ماه) با حاکمیت جو پایدار، عدم وزش باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و با آغاز تردد خودروها در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

طی روز کاهش نسبی پایداری تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و در اواخر وقت امشب (۱۴ آبان ماه) با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر، تجمع ذرات معلق پیش‌بینی می‌شود و به ‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر در صبح فردا (۱۵ آبان ماه) و آغاز تردد خودروها باعث می‌شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

طی روز با رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر در برخی ساعات بعدازظهر احتمال می‌رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شود و شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود. اگرچه نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۱۰ بود و هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۸ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.