جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان جمعه ۱۹ فروردین

آمار مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۶ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده همچنین مرگ شش میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۲۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۴۳۲ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۱۸۴ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۹۸۸,۲۷۸ ۱,۰۱۱,۰۹۶
۲ هند ۴۳,۰۳۳,۰۶۷ ۵۲۱,۶۰۴
۳ برزیل ۳۰,۰۹۴,۳۸۸ ۶۶۱,۰۳۵
۴ فرانسه ۲۶,۵۴۹,۲۶۳ ۱۴۳,۰۱۷
۵ آلمان ۲۲,۳۶۴,۶۰۷ ۱۳۱,۸۰۵
۶ انگلیس ۲۱,۵۰۸,۵۴۶ ۱۶۹,۴۱۲
۷ روسیه ۱۷,۹۵۵,۱۲۰ ۳۷۰,۸۸۹
۸ ایتالیا ۱۵,۱۰۶,۰۶۶ ۱۶۰,۹۷۳
۹ کره جنوبی ۱۴,۹۸۳,۶۹۴ ۱۸,۷۵۴
۱۰ ترکیه ۱۴,۹۳۹,۲۵۹ ۹۸,۳۱۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۸۳ هزار و ۸۰۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۴۹۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ایتالیا، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.