اعطای ۱۶۰۰ دلار به ازای هر فرزند در کره‌جنوبی

دولت سئول قصد دارد به والدینی که صاحب فرزند شوند پول پرداخت کند.

به گزارش تازه‌نیوز، دولت سئول در تلاش برای افزایش نرخ بسیار پایین تولد در کره جنوبی قصد دارد به والدینی که صاحب فرزند شوند پول پرداخت کند.

والدینی که فرزند آن ها از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ به دنیا آمده باشد، واجد شرایط دریافت کوپن ۱،۶۵۰ دلاری هستند. والدین می توانند این کوپن را به صورت اینترنتی یا در مراکز محلی خرج کنند اما باید تا پایان سال ۲۰۲۲ از آن استفاده کنند. این کوپن یکی از چندین یارانه ای است دولت سئول طی ماه های اخیر برای افزایش نرخ تولد در نظر گرفته است. در ماه نوامبر، سرویس بیمه سلامت کره جنوبی اعلام کرد ۸۳۷ دلار کوپن به تازه مادران اعطا می کند و اگر فرزند تازه مادران دوقلو باشد مبلغ کوپن به ۱،۱۷۲ دلار افزایش خواهد یافت.

مقامات کره جنوبی همچنین محدودیتی که در گذشته به تازه پدر و مادرها اجازه نمی داد از کوپن ها برای هزینه های درمانی استفاده کنند را لغو کردند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی دولت کره جنوبی در سال ۲۰۲۱، نرخ تولد در این کشور در سال ۲۰۲۰ تنها ۰/۸۴ بود.

این میزان فاصله ی بسیار زیادی با نرخ باروری در کره جنوبی در دهه ی ۱۹۶۰ دارد. در این دهه نرخ باروری در این کشور به بالاترین میزان رسید که ۶ تولد به ازای هر زن بود. این کشور حالا پایین ترین نرخ تولد را در دنیا دارد و جوانان کره ای می گویند بدهی های کمرشکن و ناتوانی از تهیه ی مسکن آن ها را از تشکیل خانواده منصرف ساخته است.

نرخ تولد در کره جنوبی به قدری پایین است که صدها مدرسه در این کشور خالی مانده و متروکه شده اند. این مدارس طی چهار دهه ی گذشته به تدریج خالی از دانش آموز شده اند. نرخ باروری در کره جنوبی سال ها است که در سراشیبی سقوط قرار گرفته و این کشور دیگر بچه ی کافی برای پر کردن مدارس خود را ندارد.

از سال ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۶، ۳،۷۲۵ مدرسه در سرتاسر این کشور به همین دلیل تعطیل شدند. این امر بدان معنی است که سالانه به طور متوسط ۱۱۳ مدرسه در کره جنوبی تعطیل شده است.

مرگ مدارس کره جنوبی به طور آهسته اما پیوسته در حال وقوع است. در سال گذشته ی میلادی نقطه عطف جدید اما هولناکی برای این کشور رقم خورد: در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار در تاریخ ثبت شده ی این کشور، تعداد مرگ و میر از تعداد تولدها پیشی گرفت.

منبع:روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.