تصمیم سرنوشت‌ساز یحیی در مورد کاپیتان پرسپولیس

با پایان قرارداد سیدجلال حسینی، گمانه‌زنی در مورد آینده او بیش از پیش افزایش یافته است.

به گزارش تازه نیوز به نقل از ورزش سه، شروع چهل و یک سالگی سیدجلال با پایان قرارداد او در پرسپولیس همراه شده تا به این ترتیب، کاپیتان شماره چهار سرخپوشان، به مهمترین علامت سوال در اردوی این تیم تبدیل شود؛ اینکه یحیی گل‌محمدی در صورت ادامه حضورش در پرسپولیس، سیدجلال را برای فصل بعد هم می‌خواهد یا روی نامش قلم قرمز خواهد کشید؟

سیدجلال با ۸ فصل سابقه بازی در پرسپولیس و کسب ۱۰ جام مختلف و سه نایب قهرمانی، یکی از باسابقه‌ترین و پرافتخارترین بازیکنان تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود. اما آنچه که باعث شده تا حسینی یک چهره برجسته برای هواداران پرسپولیس باشد، نکته دیگری است. اینکه پس از یک دوره پرآشوب، پرسپولیس با حضور حسینی آرامش، نظم و انضباط خاصی را در خط دفاعی تجربه کرد و با کمتر از ۱۰۰ گل خورده در شش فصل، دوره‌ای رویایی را گذراند.

حسینی در تمام این سالها کاپیتانی بوده که پرسپولیس پس از خداحافظی کریم باقری، خلا آن را در ترکیبش حس می‌کرد. بازیکنی که علاوه بر توانایی فنی، تجربه و اقبال عمومی، استمرار در ترکیب اصلی را هم داشته باشد؛ نکته‌ای که به خصوص پس از جدایی شجاع خلیل‌زاده و سپس محمدحسین کنعانی‌زادگان، اهمیت بیشتری برای پرسپولیس پیدا کرد.

با این حال نیمکت نشینی سیدجلال در سه بازی اخیر و حضور اندک در شهرآورد پایتخت باعث شده تا ابهاماتی در مورد آینده او شکل بگیرد و احتمال خداحافظی‌اش از فوتبال یا دستکم جدایی از پرسپولیس، مطرح شود. مهمترین نکته این است که او شمع چهل سالگی را به تازگی فوت کرده و مسن‌ترین بازیکن در لیگ برتر ایران محسوب می‌شود و تنها یک فصل دیگر تا شکستن رکورد علی پروین فاصله دارد و همین افزایش سن، به صورت طبیعی، شایعات را در خصوص او افزایش می‌دهد و این حتی مربوط به امسال یا سال گذشته هم نیست.

نمایش کاپیتان پرسپولیس باوجود نمایش‌های درخشان، به وضوح افت بدنی طبیعی مشاهده می‌شود و این به هیچ عنوان موضوعی نیست که قابل نقد به این بازیکن باشد. او همچنین با ۲۰ فصل حضور در سطح بالای فوتبال ایران و انجام بیش از ۵۰۰ بازی، جزو بهترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر خلیج فارس محسوب می‌شود و همین حالا در مقایسه با سایر مدافعان لیگ نیز سطح بالایی دارد.

سیدجلال در ۵ بازی اخیر پرسپولیس ۹۵ دقیقه در زمین حضور داشته و این نکته‌ای است که شایعات را حول او شکل داده. فارغ از اینکه حتی همین حضور گاه و بیگاه هم برای بازیکنی با این سن و سال، آمار قابل قبولی محسوب می‌شود اما سیدجلال حتی در فصل جاری نیز جزو بازیکنان اصلی پرسپولیس بوده است.

آمار این تیم نشان می‌دهد که در این فصل ۱۱۴۰ دقیقه در زمین حضور داشته تا به این ترتیب جزو ۱۱ بازیکن نخست سرخپوشان از نظر دقایق بازی باشد. او ۱۳ بار به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفته و تنها دو بار از زمین تعویض شده است.

بنابراین بر اساس آمار سرخپوشان، یحیی اعتماد ویژه‌ای به کاپیتان باتجربه تیم خود دارد و باوجود اینکه هنوز تصمیم نهایی را در مورد تمدید قراردادش نگرفته اما از همین شواهد می‌توان نتیجه گرفت که احتمال دارد حسینی برای یک فصل دیگر هم در پرسپولیس بماند. از طرف دیگر باتوجه به نمایش ضعیف وحدت حنانوف و مصدومیت فرشاد فرجی، یحیی به عنوان مدافع اصلی تیمش سیدجلال را در تمرین استفاده کرده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، سیدجلال در بازی با پیکان زوج خط دفاعی را با علی نعمتی تشکیل خواهد داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.