پایان جولان پلنگ در قائمشهر/ احتمالا این حیوان خانگی است! +ویدئو

یک قلاده پلنگ بالغ و سرگردان صبح امروز برخی خیابان های قائم شهر را جولانگاه خود کرده بود.

به گزارش تازه‌نیوز، یک قلاده پلنگ بالغ صبح امروز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه بر بالای یکی از ساختمان‌های خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده شده است.
بر اساس تصاویر دریافتی و مشاهده شاهدان عینی این پلنگ در تاریکی هوا ابتدا وارد خیابان ساری شهر قائم شهر شد و از یکی از ساختمان های تجاری مسکونی بالا رفت و مدتی در آنجا ماند اما با روشن شدن هوا و حضور مردم که برای انجام کارهای بانکی به این ساختمان مراجعه کرده بودند به هیجان آمد و پس از پایین آمدن از ساختمان در اطراف شروع به جولان دادن کرد.

 

بر اساس گزارش منابع محلی نیرو‌های آتش نشانی درحال ایجاد شرایطی برای مهار پلنگ هستند.

ماموران انتظامی و محیط‌زیست نیز بعد از دریافت گزارش در حال بررسی وضعیت و به دام انداختن این حیوان هستند و از شهروندان حوزه خیابان کارگر قائم شهر نیز خواسته اند از منازل خارج نشوند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، محیط زیست می گوید با توجه به اینکه در اطراف قائم شهر مکانی برای زیست این گونه حیات وحش وجود ندارد به احتمال زیاد این حیوان خانگی بوده و از قفس رها شده است.

روابط عمومی محیط زیست مازندران کرد : پلنگ سرگردان با استفاده از تفنگ بیهوشی در یکی از باغ‌های اطراف راه آهن قائم شهر زمین گیر شد .این پلنگ برای انجام آزمایش‌ها در حال انتقال به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری است.

بیشتر بخوانید:

۱ نظر
  1. محبی ددوست

    واقعا که
    چرا حیوون رو با بیهوشی زدین عمر حیون کم میشه خوب از چند تا متخصص برای به دام انداختنش استفاده میکردید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.