هواشناسی ایران امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، شرق لرستان و شمال آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، دوشنبه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در استان‌های واقع در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، برخی مناطق اصفهان، فارس و شمال بوشهر، همچنین در غرب مازندران و گیلان و شرق اردبیل نیز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. در کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، شرق لرستان و شمال آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت. خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

سه‌شنبه گستره فعالیت سامانه کل کشور را فرا خواهد گرفت. در این روز در شمال ایلام، لرستان، جنوب کرمانشاه و چهار محال و بختیاری بارش شدت خواهد داشت و در مناطق جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ خواهد داد.

چهارشنبه به جز نوار جنوبی در سایر مناطق کشور بارش رخ می‌دهد و در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور باد و گرد و خاک انتظار می‌رود.

پنجشنبه بارش در غرب و جنوب غرب کاهش می‌یابد. در شمال غرب، شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز بارش ادامه داشته، همچنین در شرق سمنان، جنوب خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال سیستان و بلوچستان و کرمان، یزد و شرق اصفهان رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد و این سامانه از کشور خارج می‌شود.

جمعه با ورود موج جدیدی به غرب کشور در مناطقی از نوار غربی و شمالی کشور و همچنین در اصفهان، سمنان و خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

خلیج فارس در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه مواج است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.