پیش بینی بورس فردا یک‌شنبه ۱۱ اردیبهشت/ شاخص کل ریزش می‌کند؟

پیش بینی بورس درروزهای آینده و با وجود تعطیلات به چه صورت است؟

به گزارش تازه‌نیوز، بورس امروز افزایش یک هزار و ۶۰ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۲۲ هزار واحد رسید.

در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۱۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۰۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۵ درصد یعنی چهار هزار و ۷۴۰میلیارد تومان سهام خریدند.

بیشترین تزریق پول حقیقی به بازار در گروه‌های محصولات غذایی و آشامیدنی، زراعت و خدمات وابسته و سرمایه‌گذاری‌ها رقم خورد. اغلب حقیقی‌ها نیز خریدار سهام در گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی بودند.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: با توجه به تعطیلی‌های پیش‌رو بورس روند متعادلی را پشت سر می‌گذارد.

روند بورس طبیعی است؟

وی توضیح می‌دهد: بازار سرمایه این روزها شرایط بهتری را پشت سر می‌گذارد، یعنی از نیمه دوم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا به امروز ارزش و حجم معاملات و ورود نقدینگی در بازار افزایش یافته است.

الیاس‌کردی ادامه می‌دهد: در هفته اخیر اغلب منفی‌های بازار با تقاضا و پاسخ رو‌به می‌شد و همین باعث رشد بورس می‌شود. تا به امروز منفی‌های زیادی در بازار نداشتیم و روند طبیعی بود و نباید انتظار رشد شارپی بازار را داشت.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد: روزهای تعطیل این هفته زیاد است و به طور کلی بورس روند متعادلی را پشت سر می‌گذارد. ممکن است کمی بازار اصلاح کند اما شرایط همچنان متعادل است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.