سر مجسمه عشق و جنگ پیدا شد؛ کشف مجسمه ۴۵۰۰ ساله توسط یک کشاورز! +تصاویر

یک کشاورز فلسطینی سر مجسمه ۴۵۰۰ ساله الهه کنعانی عشق و جنگ را کشف کرد.

به گزارش تازه‌نیوز،  مورخان بر این باورند که آنات (Anat) الهام بخش الهه یونانی آتنا بوده است. او به خاطر ظاهر جوان و درنده خویش در جنگ مشهور بود.نضال ابو عید در حال شخم زدن زمین خود در خان یونس در نوار غزه بود که به طور تصادفی با مجسمه سنگی باستانی برخورد کرد. در ابتدا، کشاورز امیدوار بود که آن را بفروشد. اما یک باستان شناس به او می گوید که مجسمه ارزش باستان شناسی زیادی دارد.

نضال ابو عید و مجسمه ۴۵۰۰ساله

کشاورز مجسمه ۴۵۰۰ ساله را به وزارت گردشگری و آثار باستانی فلسطین که توسط حماس اداره می شود، تحویل می دهد. آنها آن را در موزه قصر الباشا در شهر غزه به نمایش گذاشته اند. این وزارتخانه اشاره کرد که قدمت مجسمه سنگ آهکی به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد می رسد. مجسمه سر آنات را نشان می دهد که با یک تاج مار احاطه شده است. آنات همیشه با مارهایی که او را احاطه کرده بودند به تصویر کشیده می شد.

مجسمه آنات در موزه قصر الباشا۱

این مجسمه ۴۵۰۰ ساله تاریخ مردم فلسطین را در این سرزمین و اینکه ریشه آنها کنعانی است را تصدیق می کند. کنعانیان گروهی باستانی از مردم بت پرست بودند که در سرزمین کنعان (Canaan) زندگی می کردند؛ منطقه ای که ممکن است شامل بخش هایی از اسرائیل امروزی، تشکیلات خودگردان فلسطین، لبنان، سوریه و اردن باشد. نام کنعان در عهد عتیق بسیار تکرار شده است. کنعانیان مردمی مشرک بودند که خدایان محلی ای را می پرستیدند که بعدها به تمدن های بعدی راه یافته بودند. در سال ۲۰۲۰، باستان شناسان یک معبد باستانی کنعانی در جنوب اسرائیل و بت خدای کنعانی بعل را کشف کردند.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.