ارسال عکس برهنه به فضا ترفند جدید ناسا برای جلب توجه بیگانگان!

در پرو‌ژه‌ای جدید ناسا به امید جلب توجه بیگانگان تصاویر برهنه انسان را به فضا ارسال می کند.

به گزارش تازه‌نیوز، دانشمندان ناسا (NASA) قصد دارند تصاویری از انسان های برهنه را به فضا بفرستند تا بیگانگان را به سمت ما جذب کنند. این تصاویر شامل دعوتی برای پاسخ به آن پیام خواهند بود. خوشبختانه، بیگانگان فرضی نباید از برهنگی های خیلی شوکه شوند. این عکس‌ها عکس‌های گرافیکی از انسان های برهنه نیستند، بلکه نقاشی یک مرد و یک زن برهنه در کنار تصویری از DNA انسان هستند. زن و مرد برای اینکه جذاب تر به نظر برسند دست تکان می دهند.

دانشمندان ناسا این تصویر را در مطالعه ای مطرح کردند که بخشی از پروژه ای به نام «فانوس دریایی در کهکشان» (BITG) است. هدف اصلی پروژه BITG ارسال پیام به تمدن‌های بیگانه است. دانشمندان بر این باورند که تصویر پیکسلی یک مرد و زن برهنه در حال تکان داد دست می‌تواند به ما در برقراری تماس با موجودات دیگر کمک کند.در کنار پیکرهای برهنه و تصویر DNA، دانشمندان سعی کرده اند گرانش را نیز به تصویر بکشند. همه اینها به یک پیام باینری به روز شده تبدیل می شود که می تواند به فضا ارسال شود. دانشمندان بر این باورند که پیام کدگذاری شده باینری به احتمال زیاد توسط بیگانگان قابل درک است.

آنها در مطالعه خود توضیح می دهند که اگرچه مفهوم ریاضیات از نظر انسانی به طور بالقوه برای هوش فرازمینی غیرقابل تشخیص است، اما مفهوم دودویی احتمالاً در هوش جهانی یکسان است. دودویی ساده ترین شکل ریاضیات است، زیرا فقط دو حالت متضاد را شامل می شود: صفر و یک، بله یا نه، سیاه یا سفید، جرم یا فضای خالی.

پیام پیشنهادی شامل مفاهیم اساسی ریاضی و فیزیکی برای ایجاد یک وسیله ارتباطی جهانی است که به دنبال آن اطلاعاتی در مورد ترکیب بیوشیمیایی حیات روی زمین، موقعیت زمان بندی شده منظومه شمسی در کهکشان راه شیری نسبت به خوشه های کروی شناخته شده به همراه تصاویر دیجیتالی منظومه شمسی و سطح زمین است.

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا جدید نیست. پلاک های پایونیر که در مأموریت های پایونیر ۱۰در ۱۹۷۲ و پایونیر۱۱ در ۱۹۷۳ به فضا فرستاده شد، نقاشی هایی از انسان های برهنه را نشان می داد. این پلاک ها به آنتن هایی متصل شده اند که تا به امروز همچنان از زمین دور می شوند. کاوشگر پایونیر ۱۰ آخرین سیگنال خود را در ژانویه ۲۰۰۳ از فاصله ۷.۶ میلیارد مایلی ( ۱۲.۲ میلیارد کیلومتر) فراتر از محدوده منظومه شمسی به زمین فرستاد.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.