سید حسن خمینی به گرانی‌های اخیر واکنش نشان داد

سید حسن خمینی در مورد وضعیت گرانی صحبت‌هایی کرد که در ادامه می خوانید.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از ایسنا، سید حسن خمینی در آیین تجدید میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان های امام خمینی(س) گفت: شاید تعبیر “مبارک” یکی از بهترین تعابیری باشد که بتوان در مورد هلال احمر به کار برد؛ البته این صفت را در مورد سازمان های زیادی به کار می بریم ولی بی شک سازمان هلال احمر افتخار این توصیف را دارد.

یادگار امام افزود: در آیه ای از قرآن تعبیر “مبارک” به کار رفته است. آنجایی که حضرت عیسی(ع) از دامان مریم بر می خیزد و می خواهد خودش را به مردم معرفی کند، می گوید من بنده خدا هستم، کتاب دارم، خدای سبحان من را نبی و برای شما مبارک قرار داده است.

وی یادآور شد: مرحوم کلینی ذیل این آیه روایتی از امام صادق(ع) نقل کرده که می فرماید مبارک یعنی نفع و فایده دارد. لغت مبارک از ریشه “برک” به معنی سینه شتر است. چون شتر مظهر لطف در بیابان بوده، مبارک یعنی کسی که فایده دارد.

سید حسن خمینی تأکید کرد: یکی از ویژگی های سازمان هلال احمر این است که آلوده به بازی ها نشد و فقط در خدمت مردم بود و در دفاع مقدس، سیل، زلزله و هر مصیبتی که پیش می آید این مبارکی را حس می کنند. این چیز کمی نیست و از صفات پیامبران است که انسان به کمک مردم بیاید و وقتی مردم او را ببینند امیدوار شوند که الحمدلله کسی به کمک آمد و باری بر می دارد؛ نه اینکه بر مشکلات اضافه کند یا فقط همراه ما غصه بخورد.

9 نظر
 1. اسم من

  یک دونه خاصیت از این آدم ذکرکنید که برای جامعه داشته ؟ فهمیدم. واکنش ابراز کرده . به به .

 2. MOHAM

  نه بابا چه واکنشی نشون داد . واکنشت چه به درد مردم می خوره . هرروز یکی میاد خودش رو نگران نشون می ده دلش به حال مردم می سوزه . اینا همش فیلمتونه چرا هیچ کاری نمی کنین . فقط بلدین حرف مفت بزنین

 3. بازنشسته ستم کشیده

  این آقا اگه راست میگه بودجه ی که سالانه میگیره کمتر بگیره تا یه چیزیشم به مستضعفان بدهند

 4. فرهاد

  از هلال احمر تشکر ویژه میکنیم خداقوت و خسته نباشید

 5. پیرزاد

  خب این کجاش واکنش به گرانی ها بود

 6. ح

  آقای حسن آقادیگه حنای تو رنگی نداره مردم تو واربابت حسن روحانی را خیلی وقته قیچی کردن.انشالا روز بروز برمحبوبیت دولت رییسی بیفزا.خدایادشمنان رییسی را نابود بفرما.امین.

 7. حامد کرمانیون

  واقعا تخصص ایشان چیست؟!؟
  یه دونه به نعل میزنه یه دونه به میخ

 8. بهرام

  عجب واکنش تاثیر گذاری؟ ارکان و اساس استکبار جهانخوار و صهیونیسم و دزدها و نکبت زاده ها و زالو زاده های داخلی را بهم ریخت.

 9. داودروغنی.

  باورکنید چند بار خوندم،ولی اصلا متوجه نشدم… این واکنشه کجا ابراز شده…حاجی اقا فقط واژه مبارک دو تفسیر کردنو بس…شما اگه متوجه شدید بمنم بگید…ادرس ونشونیمو گذاشتم، لطفا بمنم بفهمونید…سپاسگذارم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.