بایدن از ترامپ شکایت می‌کند؟

تیم انتقالی جو بایدن بابت تاخیر یک آژانس فدرال در به رسمیت شناختن پیروزی این نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری مقابل دونالد ترامپ، در نظر دارد تا یک اقدام حقوقی به جریان بیندازد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، «اداره سرویس‌های عمومی» معمولا پس از روشن شدن این قضیه که کدام نامزد ریاست جمهوری در انتخابات پیروز شده، روند انتقال قدرت را آغاز می‌کند.

‌به رغم آنکه شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های خبری آمریکا،‌ جو بایدن را روز شنبه به عنوان پیروز انتخابات اعلام کردند، هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است. او به حداقل ۲۷۰ رای الکترال لازم برای دستیابی به ریاست جمهوری رسید. با این حال شمارش آراء همچنان ادامه دارد.

قانون به درستی مشخص نکرده است که چه زمانی این نهاد باید اقدام کند اما مقام‌های انتقالی بایدن می‌گویند، پیروزی آنها محرز است و تاخیر جایز نیست، حتی اگر ترامپ از اذعان به شکست امتناع کند.

دونالد ترامپ بارها بدون سند و مدرک مدعی تقلب در آراء شده و چندین دعوی حقوقی برای به چالش کشیدن نتایج به راه انداخته است. مقام‌های انتخاباتی اما می‌گویند، سندی دال بر تقلب چشمگیر وجود ندارد و کارشناسان حقوقی هم بعید می‌دانند تلاش‌های ترامپ به جایی برسد.

امیلی مورفی، هماهنگ‌کننده اداره سرویس‌های عمومی در سال ۲۰۱۷ از سوی ترامپ منصوب شد و سخنگوی او می‌گوید “هنوز فرد پیروز کاملا مشخص نیست.” یک منبع نزدیک به مورفی گفت که او قصد دارد تصمیم محتاطانه‌ای اتخاذ کند.

این مقام که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد “اقدام حقوقی قطعا محتمل است اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که ما در دست بررسی داریم”. با این حال او از تشریح گزینه‌های دیگر خودداری کرد.

تاخیر در این روند به بهای دسترسی تیم بایدن به میلیون‌ها دلار اعتبار فدرال و توانایی برای ملاقات با مقام‌ها در آژانس‌های اطلاعاتی و دیگر سازمان‌ها تمام می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.