خبر خوب برای بازنشستگان نیرو‌های مسلح

رییس سازمان بازنشستگی نیرو‌های مسلح و مدیرعامل بیمه کوثر به منظور ارتقای منزلت و معیشت بازنشستگان نیرو‌های مسلح و نیز آرامش‌خاطر و کاهش دغدغه آن‌ها در بخش هزینه‌های درمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، بنا به اعلام روابط‌ عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار  محمدرضا گودرزی  در  مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاریرییس سازمان بازنشستگی نیرو‌های مسلح و مدیرعامل بیمه کوثر، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های بالای بخش درمان به ویژه در مراکز درمانی خصوصی این طرح برای بازنشستگان اجرایی شد.
رییس سازمان بازنشستگی نیرو‌های مسلح ارتقای خدمت‌رسانی در بخش سلامت و درمان را از برنامه‌های این سازمان دانست و افزود: در سال اول ۲ هزارو ۴۰۰ نفر ثبت‌نام کردند و در سال گذشته ۴۳ هزار نفر و امسال با توجه به شرایط موجود تعداد افراد تحت‌پوشش این طرح افزایش خواهد یافت.
در این مراسم مدیرعامل بیمه کوثر رابطه مسئولان سابا و بیمه کوثر را یک رابطه راهبردی دانست و گفت: این قرارداد به‌منظور کاهش پرداخت پیشکسوتان در بخش درمان منعقد شده است.
افزایش ۵۰ درصدی تعهدات نسبت به سنوات گذشته
مجید مشعلچی فیروزآبادی از افزایش ۵۰ درصدی تعهدات نسبت به سنوات گذشته خبر داد و خاطرنشان‌کرد: افراد مشمول بخش اجباری این طرح بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری‌بگیران تحت‌پوشش سابا به‌همراه اعضای تحت‌تکفل‌شان (افراد تحت تکفل شامل همسر، فرزند اناث مجرد و فرزند ذکور مجرد غیر شاغل زیر ۲۰ سال) هستند.
مدیرعامل بیمه کوثر تصریح‌کرد: ثبت‌نام پدر، مادر، فرزند ازدواج کرده و فرزندان شاغل مجرد، تنها به‌شرط داشتن بیمه اولیه (دفترچه بیمه‌های خدمات درمانی نیرو‌های مسلح، تامین اجتماعی، سلامت و.) و با رعایت الزام به ثبت‌نام همه افراد تحت‌تکفل امکان‌پذیر خواهد بود.
مجید مشعلچی فیروزآبادی افزود: کاهش و افزایش تعداد اعضای خانواده فقط برای ولادت، فوت، فوت و جایگزین سرپرست، ابطال دفترچه به‌علت ازدواج فرزندان یا تعدد بیمه‌نامه انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این بیمه‌نامه در دو طرح «الف» و «ب» ارایه می‌شود، اظهارکرد: در این طرح هزینه‌های بستری، جراحی‌های تخصصی، آمبولانس، انواع خدمت‌های پاراکلینیکی، آزمایش، ویزیت و دارو، دندانپزشکی، عینک، رفع عیوب انکساری چشم و سمعک براساس میزان تعهد قرارداد تحت‌پوشش قرار می‌گیرد.
مدیرعامل بیمه کوثر در خصوص تفاوت طرح «الف» و «ب» گفت: در طرح «الف» پوشش زایمان با سقف ۳۰ میلیون ریال اضافه شده است.
مجید مشعلچی فیروزآبادی  درباره مزایای این طرح گفت: تامین هزینه‌های مازاد درمانی گروه هدف و تسریع و تسهیل در پرداخت هزینه‌ها به بیمه‌شدگان، دست‌یابی سریع به خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی مراکز درمانی خصوصی و دولتی طرف قرارداد این شرکت در سراسر کشور به‌صورت برخط، امکان دست‌یابی سریع و آسان به اطلاعات هزینه‌ها و باقی‌مانده سقف خدمات از طریق تارنمای شرکت به‌منظور مدیریت بهینه استفاده از بیمه خود و اعضای خانواده ازجمله مزایای این طرح است.
وی اظهارداشت: علاقه‌مندان با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت به نشانی  www.kins.ir  بخش خدمات غیرحضوری یا نشانی  kins.ir:۸۰۹۶/RegisterBazneshasteh  می‌توانند ثبت‌نام کنند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۸۹۳۸۲ با کارشناسان بیمه کوثر در ارتباط باشند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.