افزایش حقوق بازنشستگان را نمی‌دهند اما جشن‌های آنچنانی راه می‌اندازند! +سند

انتشار نامه‌ای از سوی سازمان تامین اجتماعی درباره برگزاری یک جشن در روز ملی جمعیت خبرساز شد.

به گزارش تازه‌نیوز، رکنا نوشت:

در اینکه فرزند آوری یک اصل حاکمتی برای تداوم جوانی کشور است هیچ شکی نیست و از سوی دیگر تشویق خانواده ها برای فرزند بیشتر می تواند باعث رونق این تصمیم در ایران باشد اما اینکه یک سازمان بیمه گیر از جیب مردم خرج کند آن هم برای پرسنل خودش کمی اجحاف است خصوصا درحالیکه بازنشستگان هنوز افزایش حقوق نداشته و با مشکلات اقتصادی موجود دست و پنجه نرم می کنند.

حالا طبق سندی که منتشر شده است سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفته است در روز ملی جمعیت جشن های بزرگی همزمان در همه استان های ایران برگزار کند و به خانواده های دارای سه فرزند کارت هدیه ۲ میلیون تومانی به همراه هدایای دیگر بدهد و جشن و مسابقه نیز برپا کند.

حالا سوال این است چنین جشن های استانی و شهری در کل کشور چقدر هزینه بر است ؟! و تامین اجتماعی آیا می تواند با حق بیمه ای که از کارگران می گیرد به جای هزینه برای آینده آنها و بازنشستگان هزینه پرسنا خود کند ! آیا روش های دیگری با هزینه کمتر وجود ندارد که بتوان خانواده ها را به فرزندآوری تشویق کرد ؟! آیا با حمایت از بازنشستگان که دارایی سازمان اجتماعی از حق بیمه آنها است باعث نمی شود فرزندان بازنشستگان بتوانند در محیط مالی امن تری ازدواج کنند و با افزایش ازدواج فرزندان بازنشستگان فرزندآوری صورت بگیرد و کمکی به طرح جوانی کشور شود.

مطمئنا چنین جشن هایی بسیار هزینه دارد و در این شرایط اقتصادی به نظر می رسد تصمیم های بهتری صورت بگیرد و به جای رفتن به حاشیه آن هم با پول کارگر های زحمتکش به فکر افزایش حقوق بازنشسته ها و ارایه تسهیلات بیشتر به همه کارگران نه فقط کارکنان تامین اجتماعی و بازنشسته ها باشند.

نامه سازمان تامین اجتماعی برای روز جمعیت نامه سازمان تامین اجتماعی برای روز جمعیت

 

2 نظر
  1. سیدجعفرکاظمی

    جشن ملی جمعیت برای سرپوش گذاشتن به اعتراضات مستمری بگیران است چراباید برای این مسائل هزینه کرد؟ این که چندنفرجمع شوندوحوش بگذرانند؟ به دردمردم بخورید تا خدابه دادتان بخوردوگرنه کلاهتان پس معرکه است وباید جواب پس بدهید.

  2. سیدحسن حسنیان معرف

    سلام درموردجشن فرزندآوری تامین اجتماعی چرا برای ما بازنشستگانی که فرزند پسر یادختری که توی سال سی سال به بالا هنوز ازدواج نکردن فکری نمیکنه وآیا نمیشد باهزنیه ای که از پول حق بیمه کارگران پرداخت شده به پرسنل آن سازمان داد شود ومابازنشسگان وکارگران نظاره گرچنین رفتاری باشیم سازمانی که هرچند یکبار اعلام میشود درحال ورشکستگی است وقتی صحبت از همسان سازی اضافه حقوق سالیانه ما میشودسازمان پول ندارد دوماه ازسال گذشته هنوز مشخص نشده که من بازنشسه چنددرصدحقوقم درسال اضافه میشه این دوماه بااین تورم باانتظارزندگی کردبم میگن انتظار بدتراز مرگه مثل اینکه ما بازنشسگان وکارگران فرزند ناتنی هستیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.