در ماه‌های اخیر اتفاقات ویژه‌ای بین ایران و عمان رخ داده است

در ماه‌های اخیر اتفاقات ویژه‌ای بین دو کشور ایران و عمان رخ داده است و در این راستا کمیسیون ویژه اقتصادی مشترک دو کشور برگزار شد.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از ایلنا، سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی ریاست جمهوری در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو، یکی از اولویت های سیاست خارجی دولت سیزدهم را نگاه به همسایگان و کشورهای منطقه عنوان کرد و گفت: سفر به تاجیکستان، ترکمنستان، روسیه و قطر بیانگر اولویت‌های دولت است، همچنین طبیعی است که با کشورهای همسایه تبادلات اقتصادی و همکاری های سیاسی داشته باشیم و در خصوص مسائل امنیتی گفت‌وگو کنیم.

وی از نتایج مثبت سفرهای رئیس جمهور به کشورهای همسایه گفت و عنوان کرد: در سفر به تاجیکستان، موضوع عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای مطرح شد. در سفر ترکمنستان نیز موضوع سوآپ گازی طرح شد. در پی سفر رئیس جمهور به قطر، امیر قطر به ایران آمد و اعلام آمادگی کرد در حوزه های مختلف امکان همکاری گسترده وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: عمان از جمله کشورهایی است که روابط دیرینه و دوستانه ای با ایران دارد. در ماه های اخیر اتفاقات ویژه ای بین دو کشور رخ داده است و در این راستا کمیسیون ویژه اقتصادی مشترک دو کشور برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت.

وی افزود: در پی این توافقات، سفر وزیر خارجه عمان به ایران صورت گرفت که این موارد بیانگر روابط ممتاز دو کشور و علاقه طرفین برای مباحثه و گفتگو درباره مسائل دو جانبه و منطقه است. کاهش تنش در منطقه و موضوعاتی از جمله یمن از جمله مواردی است که بین دو کشور بحث و گفتگو می شود.

حسینی ضمن تصریح بر گسترش روابط سیاسی و اقتصادی بیان کرد: توسعه روابط فرهنگی نیز در دستور کار قرار دارد زیرا مشترکات فراوان و متعددی بین دو کشور وجود دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.