واکنش رضا قوچان‌نژاد به پیشنهاد پرسپولیس

نقش مدیربرنامه‌های قوچان نژاد در انتقال او به لیگ ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و از قرار معلوم پرسپولیسی‌ها قبل از رضا اول باید با او به توافق برسند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فرارو، مدیران باشگاه پرسپولیس همچنان پروژه جذب رضا قوچان‌نژاد را دنبال می‌کنند و امیدوارند از او جواب مثبت بگیرند و کار را به اتمام برسانند.

مهاجم باارزش ایرانی
گوچی با گل‌های حساسی که برای تیم ملی فوتبال کشورمان به ثمر رساند، خاطرات شیرینی در ذهن اهالی فوتبال ثبت کرده است. این بازیکن توانایی بالایی در بازی در پیشانی خط حمله دارد و یک‌سری رکورد‌های خاص هم به نام خود در لیگ هلند به ثبت رسانده است. رضا قدرت حمل توپ، دریبلنگ، استفاده از ضربه سر و موفقیت در موقعیت‌های یک به یک را دارد و به خاطر قدرت تاکتیک‌پذیری، همیشه مورد تمجید کارشناسان قرار می‌گیرد. دلیل اینکه سال‌هاست در فوتبال اروپا بازی می‌کند، به همین شرایط بازمی‌گردد.

گزینه همیشگی پرسپولیس
او در تمام این سال‌ها، یکی از گزینه‌های سبد خرید باشگاه پرسپولیس بود و برخی همبازیانش در تیم ملی هم معتقدند رضا هوادار پرسپولیس است، اما هرگز این اتفاق رخ نداد که گوچی را در لیگ ایران ببینیم. در این میان، باشگاه‌های استقلال، سپاهان و به خصوص تراکتور هم در مقاطعی تصمیم به مذاکره با او گرفتند، ولی قوچان‌نژاد ترجیح داد در اروپا به فوتبالش ادامه دهد. او حتی در همین فصل، پیشنهاد شیرین باشگاه تراکتور را رد کرد.
حالا بار دیگر بحث پرسپولیسی شدن این بازیکن بر سر زبان‌ها افتاده و احتمال دارد این‌بار کار تمام شود، اما از سمت دیگر شنیدیم رضا برای پیوستن به پرسپولیس با دو مشکل اساسی مواجه است. اول اینکه به خاطر شرایط زندگی خصوصی و شغل همسرش، ترجیح می‌دهد در اروپا بماند و از سوی دیگر، او تحت قرارداد باشگاه زووله هلند است و بعید به نظر می‌رسد این باشگاه با رقم پایین، رضایت به جدایی گوچی بدهد. گویا همسر قوچان‌نژاد در اروپا بیزینسی دارد که نمی‌تواند به راحتی آن را رها کرده و به ایران بازگردد. همچنین این‌طور به گوش می‌رسد که مشغول تحصیل است و از این رو، در صورت پرسپولیسی شدن گوچی باید به تهران بیاید که در این صورت، شانس ادامه تحصیل و فعالیت‌های کاری در سطح بالا در اروپا را از دست می‌دهد. با این حساب، نمی‌توان انتظار داشت مراحل جذب گوچی توسط پرسپولیس به سادگی و سرعت انجام شود البته اگر شخص قوچان‌نژاد علاقه‌ای به حضور در لیگ ایران داشته باشد.

دور جدید مذاکرات
البته این تمام ماجرا نیست. بالاخره وقتی باشگاه مذاکرات را شروع کرده باید به مرزی از نتیجه‌گیری هم برسد. همین سه روز قبل بود که دور جدید گفتگو‌ها بین باشگاه پرسپولیس و نماینده قانونی این بازیکن آغاز شد، اما در تمام این مدت، گوچی روزه سکوت گرفته بود و حرفی نمی‌زد. او که به تازگی عنوان خوش‌پوش‌ترین و شیک‌ترین بازیکن لیگ فوتبال هلند را از آن خود کرده، دوست ندارد با مصاحبه‌های نسنجیده، اتفاقاتی را رقم بزند. به هر حال او در حال حاضر تحت قرارداد زووله است و نمی‌تواند بدون اجازه مدیران باشگاه، اقدامی انجام دهد.

رضایتنامه دردسر می‌شود؟
اتفاقاً قبل از شروع این فصل، بحث‌هایی در رسانه‌های ایران در مورد احتمال انتقال رضا به یکی از باشگاه‌های هلندی شنیده می‌شد. گویا آن انتقال به سرانجام نرسید، زیرا باشگاه زووله به دنبال دریافت ۴۰۰ هزار یورو برای ارائه رضایتنامه بود؛ رقمی بسیار بالا برای یک انتقال یک مهاجم در لیگی مثل هلند که بازدهی مالی بالایی مانند سایر باشگاه‌های اروپایی ندارد.

فراری از حاشیه
در این مورد تلاش کردیم نظر شخصی گوچی را جویا شویم. فوتبالیستی که بدون تردید حضورش در لیگ برتر می‌تواند توانایی‌های پرسپولیس را بالا برده و کیفیت لیگ را تغییر دهد. بالاخره او با تجربیاتی که دارد، به خصوص بازی در جام جهانی، جام ملت‌های آسیا و تلاش برای آقای گلی در لیگ هلند، می‌تواند کمک شایانی به تیمش کند. از سوی دیگر، رضا شخصیتی افتاده و فراری از حاشیه دارد تا حدی که خداحافظی از تیم ملی را هم با کمترین میزان آشوب و سر و صدا برگزار کرد؛ شاید هر کسی جای او بود و به آن شکل مورد بی‌مهری کادر فنی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار می‌گرفت، شرایط دیگری داشت، اما قوچان‌نژاد برای حفظ شخصیت و کاراکتر خود حسابی جنگید.

همه چیز در دست ایجنت گوچی است
این بازیکن در پاسخ به پیامی علام کرد هیچ چیز از آینده‌اش نمی‌داند. وقتی ماجرای پیشنهاد پرسپولیس را مطرح کردیم، تنها دو جمله پاسخ داد: «ضمن احترام به هواداران پرسپولیس، من در این مورد همه چیز را به مدیربرنامه‌هایم سپرده‌ام.» این موضوع نشان می‌دهد نقش مدیربرنامه‌هایش در انتقال او به لیگ ایران از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و اگر قرار باشد رضا را در پرسپولیس ببینیم، باید از نقطه‌ای فراتر از نقل و انتقالات عادی و احساسی در فوتبال ایران کار‌ها پیش برود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.