فرهاد مجیدی الان با شاه هم فالوده نمی‌خورد!

محمد مایلی‌کهن گفت: شک نکنید اگر مثلا پرسپولیس قهرمان می‌شد می‌گفتند کار برانکو بوده است.

به گزارش تازه نیوز، محمدمایلی کهن در گفتگو با خبرآنلاین درباره قهرمانی استقلال و شرایط پرسپولیس مصاحبه ای انجام داده که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

  • مگر قرار است پرسپولیس تا ابد قهرمان شود؟ فوتبال است دیگر. نمی‌شود که همیشه پرسپولیس قهرمان شود. در اسپانیا مگر همیشه رئال یا بارسا قهرمان می‌شوند؟
  • باز می‌خواهند نقش یک مربی مثل فرهاد مجیدی را کم رنگ کنند. امسال استقلال قهرمان شد چون «تیم‌تر» بود. شک نکنید اگر مثلا پرسپولیس قهرمان می‌شد می‌گفتند کار برانکو بوده است! اصلا نمی‌دانم چرا این حرف را می‌زنند. از تیم زمان برانکو غیر از سید جلال و کامیابی نیا کدام بازیکنان باقی مانده اند؟
  • سوال من این است. برانکو چرا در عمان موفق نشد؟ چرا این تیم را به جام جهانی نبرد؟ الان این حرف‌ها را دارند درباره فرهاد مجیدی هم می‌زنند. در کل وقتی یک تیم قهرمان می‌شود عوامل زیادی در آن قهرمانی تاثیر گذار هستند.
  • من هرگز از این عنوان استفاده نمی‌کنم که فرهاد مجیدی یا هر کس دیگری شاگردم بوده است. البته آقا فرهاد الان با شاه هم فالوده نمی‌خورد! اما یک چیزی را بگویم. سال‌ها سال قبل وقتی مجیدی و موسوی در تیم‌های امید پاس و بهمن بودند به من که سرمربی تیم ملی بودم گفتند فینال امیدها است. در استان تهران و بین پاس و بهمن. خلاصه ما رفتیم و پس از پایان بازی فرهاد مجیدی را از بهمن و علی موسوی را از پاس که آن زمان سرباز بود به تیم ملی دعوت کردم. دقت کنید از امیدها.الان کدام مربی چنین کاری را می‌کند؟ مهدی مهدوی کیا، داریوش یزدانی، خداداد عزیزی، کریم باقری، سیروس دین محمدی و حتی نیما نکیسا. شما دروازه بان شماره یک خودت احمدرضا عابدزاده باشد چنین کاری را می‌کنی به نیما نکیسا بازی بدهید؟ اما من این کار را کردم.
  • من نمی‌گویم گابریله پین نقشی نداشته است اما فرمانده اصلی چه کسی بوده؟ فرهاد مجیدی. حمایت‌های مدیریت همه بازیکنان، مربیان، حتی تدارکات، در موفقیت همه این عوامل نقش دارند. به نظرم من نقش مربی و سرمربی در موفقیت‌ها ۲۰ یا ۳۰ درصد است. من استراماچونی را مثال می‌زنم.همه می‌گویند که او استقلال را تغییر داد. یکی از تغییرات را برای من یک نفر بگوید. اگر او خیلی مربی خوبی بود چرا تیمش در قطر ۸ تا ۸ تا گل می‌خورد؟ باور کنید اگر پرسپولیس امسال قهرمان می‌شد همه باز می‌گفتند که تیم برانکو بوده!

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.