انتقام خونین یک عضو طالبان از همراهانش به دلیل تجاوز به یک زن!

یک عضو گروه طالبان سه تن از همراهانش را که از قوم پشتون بودند، با شلیک گلوله‌ به قتل رساند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از جماران، یک عضو ازبک تبارطالبان به نام عبدالرحیم نیمه شب چهارشنبه در یک قرارگاه نظامی در روستای گرداب جمالی شهرستان برکه ولایت بغلان، در این تیراندازی سه تن از همراهانش را که از قوم پشتون بودند را کشت و فرمانده قرارگاه را نیززخمی کرد.

به گفته این منبع آگاه، کشته‌شدگان از ساکنان اصلی شهرستان بغلان مرکزی بودند و این اواخر، در یک قرارگاه طالبان در روستای ازبک‌نشین گرداب جمالی خدمت می‌کردند. عکس‌هایی از محل حادثه که با ایندیپندنت فارسی ارائه شده نشان می‌دهد که افراد کشته‌شده، در جریان تیراندازی در محل استراحتشان خواب بودند.

عبدالرحیم پس از حمله به همراهانش، تلاش کرد از صحنه فرار کند، اما اعضای طالبان او را بازداشت کردند.

این منبع آگاه افزود: طالبان در شهرستان برکه عبدالرحیم را متهم کردند که عضو نفوذی گروه تروریستی داعش است. به باور این منبع آگاه، این اتهام به خاطر پنهان کردن بحث ناموسی و جلوگیری از خشم بیشتر ساکنان محل علیه طالبان پشتون‌تبار، به فرد ضارب نسبت داده شده است.

عبدالرحیم حدود ۲۰ سال سن دارد و کشته‌شده‌ها، از ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند. آن‌ها از چندی پیش به این‌سو، در قرارگاه نظامی روستای گرداب جمالی، برای مقابله با تهدیدهای احتمالی در برکه، فعالیت می‌کردند. به گفته منبع آگاه در برکه، هنوز سرنوشت عبدالرحیم مشخص نشده است، اما به احتمال زیاد، طالبان او را اعدام خواهند کرد.

ازبک‌ها، بیشترین جمعیت ساکنان برکه را تشکیل می‌دهند و در شماری از روستاهای آن، ترکمن‌ها و تاجیک‌ها نیز زندگی می‌کنند. در ماه‌های اخیر، چند گروه نظامی وابسته به جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی افغانستان نیز در بخش‌هایی از برکه اعلام موجودیت کردند. این شهرستان، در ۲۰ سال گذشته، از مراکز عمده فعالیت و سربازگیری طالبان بود و دولت پیشین افغانستان، با راه‌اندازی عملیات‌های متعدد، موفق به پاکسازی طالبان از شهرستان برکه نشد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.