گاف صداوسیما درباره مالک متروپل؛ بازداشت یا مرگ؟!

گاف خبرگزاری صداوسیما در تیتر خبر مربوط به بازداشت مالک متروپل، خبرگزاری قوه قضاییه را وادار به توضیح و شفاف‌سازی کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، در پی وقوع حادثه ناگوار ریزش ساختمان تجاری متروپل در آبادان، دستگاه قضایی برای بررسی علل حادثه تشکیل پرونده داد و دادستان کل کشور نیز طی دستوری خطاب به دادستان اهواز بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین تاکید کرد.

میزان نوشت: اما روز گذشته یکی از خبرگزاری‌های کشور خبری منتشر کرد مبنی بر این‌که مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان با دستور دادستان آبادان دستگیر شده است، این در حالی است که دادستانی دستور دستگیری این فرد را صادر کرده بود و اظهار نظری درخصوص دستگیری مالک ساختمان نداشته و در همان خبر خبرگزاری هم صرفا در تیتر اشتباه صورت گرفته است و مراجعه به متن و محتوای همان خبر روشن می‌کند که در آن زمان دستور بازداشت مالک و پیمانکار صادر شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب خوزستان صبح امروز در گفت‌وگویی اعلام کرد تاکنون ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان (شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران) با دستور قضایی بازداشت شده‌اند و دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است. او تاکید کرد مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود، در جریان ریزش ساختمان جان خود را از دست داده است.

شایان ذکر است باشگاه خبرنگاران جوان، دیروز در خبری اشتباه از بازداشت مالک ساختمان متروپل به دستور دادستان ویژه آبادان خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.