قلعه‌نویی: بازیکنی که بلد نیست بنویسد، به جای یک میلیارد،12 میلیارد می‌گیرد!

امیر قلعه نویی سرمربی تیم گل گهر سیرجان می گوید که حضورش در این تیم با مطالعه بوده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه اولین تمرین تیم فوتبال گل‌گهر در خصوص حضورش روی نیمکت این تیم اظهار داشت: باید از استاد خودم مجید جلالی به خاطر زحماتی که کشیده تشکر کنم. در بدترین شرایط و هنگامی که تیم دهم جدول بود آن را تحویل گرفت که فکر می‌کنم برای سال اول خوب است. از مسئولین باشگاه تشکر می‌کنم که من را انتخاب کردند. امسال فکر می‌کنم انتخابم انتخاب خوبی بوده، با مطالعه این کار را کردم. تیم پتانسیل بسیار خوبی دارد و من در اینجا فضای بسیار خوبی را می‌بینم. امیدوارم شرمنده مردم نشویم. امروز اولین جلسه تمرین است و بازیکنان با انگیزه بسیار خوبی تمرین می‌کنند.

قلعه‌نویی در مورد اینکه چه هدفی به همراه گل‌گهر در فصل جدید دارد، گفت: به هر حال این تیم پتانسیل خوبی دارد. باید از جمشید ملارحمان و هیأت مدیره خوب باشگاه، محمد جواهری و همچنین بیدآبادی تشکر کنم که یک فضای بسیار خوبی را به وجود آوردند. من یک جلسه با جمشید ملارحمان (مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر) برگزار کردم و انگیزه من هزار برابر شد وقتی صحبت‌های این مدیر را گوش دادم.واقعاً رفتاری انسانی و قلبی خوب دارد. به مجموعه گل‌گهر تبریک می‌گویم به خاطر اینکه چنین انسان خوبی را دارد. زود است در مورد هدف‌گذاری‌مان صحبت کنیم اما تیم ما پتانسیل خوبی دارد.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد اینکه این تیم فصل گذشته تلاش کرد در لیگ برتر بماند و حالا با حضور قلعه‌نویی انتظارات از آن بالا رفته است، عنوان کرد: از این نگاه خوشحالم چون مسئولیت هر تیمی را قبول می‌کنم از آن انتظار دارند. اما اجازه بدهید، الان اولین جلسه تمرین ما است. یکسری بازیکنان به ما اضافه می‌شوند و یقیناً جایی که می‌روم دنبال این هستم که نتایج خوبی بگیرم و این انتظار وجود دارد.

قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا انتخاب گل‌گهر را یک ریسک نمی‌داند، گفت: علاوه بر اینکه ریسک نیست خیلی هم خوشحالم. گفتم این تیم را با مطالعه انتخاب کردم. یقیناً این بچه‌ها انگیزه بالایی دارند و ان‌شاءالله امسال تیم خوب و شایسته‌ای داشته باشیم

وی در مورد اینکه آیا از عملکرد در فصل نقل و انتقالات رضایت دارد، اظهار داشت: به هر حال زحمت می‌کشند. 2-3 بازیکن دیگر باید به ما اضافه شود. ولی بله، خیلی راضی هستم. جواهری و بیدآبادی انسان‌های خوبی هستند. حیدر افسری در کنار آنها تلاش می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد برنامه‌های آماده‌سازی تیم عنوان کرد: امسال نه تنها ما بلکه همه تیم‌ها مشکلاتی دارند. یکی اینکه اردوهای خارجی نمی‌توانیم برویم. در حال برنامه‌ریزی هستیم که اگر بشود 2 اردو داشته باشیم. باید ببینیم کجا می‌توانیم این کار را انجام بدهیم. اگر می‌توانستیم یقیناً به خارج از ایران می‌رفتیم چون تیم به این مسئله نیاز دارد. آنجا اردوی بسیار خوبی برگزار می‌شد و تیم‌های خوبی هم بودند و عیار تیم بالا می‌رفت. چون این بازیکنان سال دوم‌شان است نیاز بود یک اردوی خارجی بروند و با تیم‌های خارجی بازی کنند که می‌توانست به این تیم خیلی کمک کند.

قلعه‌نویی در مورد قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی گفت: اگر قانون را اهل فن آن و با مطالعه وضع کرده باشند می‌گوییم خوب است ولی ما باید بپرسیم که این قانون را چه کسی گذاشته است. یقیناً این به ضرر فوتبال ما است. شما می‌بینید بازیکنی که یک میلیاردی بود الان می‌گوید 12 میلیارد! عذرخواهی می‌کنم شاید نوشتن هم بلد نباشد. به نظر من این قانون، قانون با مطالعه‌ای نبود.

وی افزود: یکسال آمدند سقف قرارداد گذاشتند مثلاً آمدند جلوی چند بازیکن و مربی را بگیرند، آن زمان 18 تیم در لیگ بود و حدود 400 بازیکن بازی می‌کردند، سقف بازیکن 50 میلیونی شد 450 میلیون. این قانون هم باعث شده رقم‌ها خیلی بالا برود. یقیناً آمدن بازیکنان و مربیان با کیفیت می‌توانست به فوتبال ما و لیگ ما کمک کند. به نظرم این قانون شاید به زودی برداشته شود.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در خصوص اینکه در سال جدید رقم قراردادها خیلی بالا رفته است، اظهار داشت: یقیناً به باشگاه‌ها ضرر می‌زند. بدهی‌ها روی بدهی‌ها می‌آید. باید ببینیم چه کسی تصمیم گرفته این کار انجام شود و مانند بنزین نباشد!

قلعه‌نویی در مورد این شایعه که گفته می‌شود باشگاه پیشنهادی 50 میلیاردی برای سه سال به سرمربی تیم داده است، گفت: روزی این حرف را به محمدرضا ساکت زدم که من آمده‌ام اثرگذاری کنم. نیامده‌ام توپ زدن را به کسی یاد بدهم. شاید خیلی‌ها در این زمینه بهتر باشند ولی خیلی خوشحالم هرجا می‌روم اثرگذاری می‌کنم. قرارداد من اینجا یکساله است. 50 میلیارد واقعیت ندارد دشمنان امیر قلعه‌نویی از الان شروع کرده‌اند. واقعاً برای‌شان متأسفم هر کجا می‌روم این کارها را شروع می‌کنند. نمی‌دانم چه زمانی می‌خواهند خدا را در زندگی‌شان در نظر بگیرند. فکر آن یک متر و نیم‌جا و آخرت‌شان نیستند. بالاخره قراردادها در سازمان لیگ ثبت می‌شود. آیا غیر از این است؟ من در این 10 سال به این مسائل عادت کرده‌ام.

وی در مورد ورود مربیان جوان به لیگ برتر گفت: اجازه بدهید برای چهار تیم کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کنم. به هر حال این یک واقعیت است که نسل یک بازیکن و مربی عوض می‌شود ولی سرمایه‌سوزی و سلسله مراتب خیلی مهم است اینکه عملکرد خوبی داشته‌اند یا نداشته‌اند باید از باشگاه‌شان سؤال کنید. من کلیت قضیه را می‌گویم؛ باید به دنبال ساختاری باشیم که سرمایه‌های‌مان نسوزد. بعضی سرمایه‌ها می‌آیند و ناگهان محو می‌شوند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان ادامه داد: مثلاً امیر قلعه‌نویی به کشاورز رفته، برق تهران رفته، استقلال اهواز، این سلسله مراتب و فشارها را داشته و بعد به تیم‌های بزرگتر رفته، حضور منظمی داشته ولی اینطور آمدن و رفتن‌ها باعث می‌شود پنج سال دیگر سرمایه‌مان بسوزد باز می‌خواهد به آن چرخه برگردد توانایی قبل را ندارد. یعنی می‌خواهم بگویم تصمیم‌گیری و آوردن نیروها و حفظ سرمایه خیلی مهم است که در فوتبال ایران این کار انجام نمی شود.

قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا باشگاه استقلال به او پیشنهادی داده بود، عنوان کرد: قرار شد فقط در مورد گل‌گهر صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت سپاهان را در لیگ قهرمانان آسیا چطور می‌بینند، گفت: من برای هر چهار نماینده ایران آرزوی موفقیت می‌کنم. سپاهان هم تیم خیلی خوبی است کمااینکه استقلال و پرسپولیس هم تیم‌های بسیار خوبی هستند. شهرخودرو هم تیم خوبی است. الان نام ایران مطرح هست برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم ان‌شاءالله نماینده‌های خوبی باشند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد اینکه آیا تیم‌های ایرانی شانس صعود از گروه‌شان را دارند، گفت: صددرصد، ما ایرانی هستیم و تیم های ایرانی همیشه کارهای خوب و مهمی را انجام می‌دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.