دختر ۱۹ ساله روستایی کلاهبردار حرفه‌ای از آب درآمد!

دختر ۱۹ ساله‌ با ارسال پیامک جعلی میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، فردی با مراجعه به پلیس از برداشت غیرمجاز ۸۰ میلیون تومان از حساب بانکی‌اش خبر داد و گفت: پیامکی از سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضائیه (سامانه ثنا) برایم ارسال شد با عنوان «علیه شما در دادسرای عمومی و انقلاب شکایت شده، برای مشاهده متن شکوائیه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید» اما وقتی وارد لینک شدم ناگهان حسابم خالی شد.

به نقل از ایران، سرهنگ فرهاد آراوند، فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان (استان بوشهر) در تشریح این خبر گفت: پس از این شکایت بلافاصله بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد که فردی کلاهبردار اقدام به ارسال پیامکی کرده که حاوی لینک جعلی بوده و به محض کلیک کردن قربانی برای مشاهده شکوائیه، گوشی وی آلوده به یک بدافزار شده است. وی تصریح کرد: پس از آلوده شدن گوشی قربانی دو اتفاق مهم رخ می‌دهد که در مرحله نخست همین پیامک از شماره همراه قربانی به‌صورت انبوه برای افرادی دیگر ارسال شده و دیگران را در این چرخه کلاهبرداری دخیل می‌کند.

سرهنگ آراوند ادامه داد: در مرحله بعد زمانی که قربانی برای مشاهده شکوائیه خود وارد لینک می‌شود باید مبلغی اندک مثل ۲ هزار تومان را پرداخت کند که در این زمان به درگاه پرداخت جعلی بانکی هدایت شده و اطلاعات بانکی وی به سرقت می‌رود. در این پرونده از حساب قربانی به همین روش مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته است. در ادامه و پس از بررسی‌های تخصصی، متهم که خانمی ۱۹ ساله و ساکن یکی از استان‌های مرکزی کشور بود، شناسایی، دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان با بیان اینکه موضوع ارسال پیامک‌های جعلی منتسب به نهادها و سازمان‌های دولتی همچنان در حال قربانی گرفتن است، گفت: بهتر است مردم بدون اعتنا به لینک موجود در پیامک‌ها به سایت رسمی آن سازمان مانند دادگستری که به آدرس adliran.ir است مراجعه کنند و از همان جا به صفحه سامانه ثنا ورود پیدا کنند و از باز کردن لینک‌های جعلی که برای آنها ارسال می‌شود خودداری کنند تا مورد کلاهبرداری واقع نشوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.