پیش بینی بورس فردا سه‌شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱/ ریزش شدید شاخص کل؟

پیش بینی بورس فردا سه‌شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱ به کدام سمت خواهد رفت؟

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس امروز همانند روز شنبه روند نزولی به خود گرفت و با افت ۱۰ هزار و ۸۹۰ واحدی به سطح یک میلیون و ۴۸۷ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز دوشنبه به محدوده ۴۰۹ هزار واحدی رسید.

به نقل از تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران پس از حدودا سه ماه به کانال ۱٫۴ میلیونی رسید و این تغییر کانال سهامداران را از افت بیشتر شاخص نگران کرده است. از سوی دیگر، کارشناسان عقیده دارند که تحلیل‌ روی بازار سرمایه جوابگو نیست و اغلب سرمایه‌گذاران این بازار، به صورت هیجانی رفتار می‌کنند.

ارزش معاملات نیز جای خود دارد، در دو روز کاری این هفته ارزش معاملات بورس در محدوده سه هزار میلیارد تومان بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد این ارزش در هفته‌های اخیر در سطح چهار الی پنج هزار میلیارد تومان بوده است. اما تا زمانی که ارزش معاملات به بیش از هفت هزار میلیارد تومان نرسد نمی‌توان به رشد بازارسرمایه امیدوار بود.

بورس بازدهی خوبی دارد؟

فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو تجارت‌نیوز گفت: ورد شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی پیش‌بینی بازار سرمایه را کمی مشکل کرده است. اما می‌توانیم بگوییم که معاملات بازار سرمایه به صورت هیجانی دنبال می‌شود. اکنون رفتار هیجانی ناشی از نقدشوندگی در بازار سهام افزایش پیدا کرده و سهامداران می‌توانند در هر زمانی هر سهمی را معامله کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: فروشنده در بازار زیاد است و می‌توان گفت در بهترین و بازترین حالت ممکن کل هیجانات فروش ما در مرداد و شهریور ماه فروکش خواهد کرد. کاهش هیجانات در تابستان نیز واسطه فروش سهام ارزنده توسط سهامداران تازه وارد است. ارزندگی سهام نه صرفا با اندازه گیری سهام در یک یا چند روز اما در نهایت در یک بازه زمانی چند ماهه خودش را نشان خواهد داد.

وی درخصوص بازدهی بورس ایران گفت: اگر بورس را با سایر بازارهای مالی دنیا مقایسه کنیم. بازار سرمایه ایران در دو سال گذشته مناسب‌ترین بازدهی را نسبت به سایر بازارهای مالی داشته است.

8 نظر
 1. حسین

  لطفا دیگه نظر الکی نده بازار بورسی دیگه درکار نیست دزدخانه بورس زندگیمان نابود کرد

 2. رضا

  آه مردم گریبان خیلیا را خواهد گرفت چه در این دنیا چه در آخرت.این بماند یادگار

 3. S

  بی لیاقت ها از این تعداد سهام دار میتونستید اقتصاد کشور رو رونق بدید واقعا بی کفایت هستید . متاسفام برای خودم و برای مردم که به همچین بازار بدون پشتبانه و بی ارزشی رو آوردن . سرمایه گذاری خورد میتونست حجم نقدینگی رو هدایت کنه . بی کفایت ها .

 4. نعمت

  به پشتوانه رهبر آمدم تو بورس وپولم را که با کارگری جمع کردن در بورس دوزدیدند،واگذارشان به خدا،دیگه خوشم از مذهب دروغین نمیاد

 5. مهدی

  شما لطفا اظهار نظر نکن ،هرچی بگی برعکس میشه

 6. رضا پاکی نسب

  آقای آقابزرگی مرد حسابی شما مثلا تحلیلگر بازار سرمایه هستید . مردم در دو سال گذشته 80 درصد سرمایه شان را از دست داده اند. اون وقت شما میگید بورس ایران در دو سال گذشته باز دهی خوبی نسبت به بازارهای مالی داشته . بنده در صندوق سرمایه گذاری که اینقدر سنگ صندوق ها را به سینه میزنید در دوسال گذشته بیش از یک ملیارد تومان سرمایه ام را از دست داده ام. اگر قمار میکردم بهتر از این بود. دولت به خاطر دستمالی قیصریه را آتش زد. و دولت فعلی هم همین کار دولت قبلی را ادامه میدهد.متاسفانه کارشناسان با این پیش بینی های کذائی امید واهی به سرمایه گذاران میدن . گول نخورین . همین کارشناسان دو سال پیش جار میزدند که سهام خود را نفروشین چون بعدا مجبورین گرانتر بخرین حالا چه شد . من گوش کردم سرمایه ام را از دست دادم شما گوش به این حرفا ندین . با درایت خود تصمیم بگیرین.

 7. روح اله

  من دیگه کسی رو نخواهم گذاشت از دوست و فامیل و بستگانم در بورس سرمایه گذاری کنند این کارشناسا هم مشکوک هستند احتمالا دستشون با حقوقیا تو یه کاسه هست

 8. محمود

  داداش چی میزنی بگو تا ماهم بریم تو کارش خیلی باحاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.