ادعای جدید آمریکا: کمک پهپادی ایران به روسیه در جنگ با اوکراین

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که ایران برای تحویل صدها پهپاد از جمله پهپادهای دارای قابلیت حمل تسلیحات نظامی به مسکو آماده می‌شود تا روسیه در جریان حملات خود به اوکراین از آنها استفاده کند.

به گزارش تازه نیوز، مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که به اعتقاد این کشور ایران در حال فراهم کردن مقدمات کمک پهپادی به روسیه است.

به نقل از ایلنا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که به اعتقاد این کشور ایران در حال فراهم کردن مقدمات کمک پهپادی به روسیه است.

وی که در جمع خبرنگاران خارجی صحبت می‌کرد، گفت که ایران برای تحویل صدها پهپاد از جمله پهپادهای دارای قابلیت حمل تسلیحات نظامی به مسکو آماده می‌شود تا روسیه در جریان حملات خود به اوکراین از آنها استفاده کند.

سالیوان گفت که هنوز مشخص نیست که آیا ایران تاکنون این پهپادها را در اختیار روسیه قرار داده باشد اما واشنگتن اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد ایران خود را برای آموزش نیروهای روسی جهت استفاده از این پهپادها آماده می‌کند.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود که این مسأله نشان‌دهنده آن است که بمباران‌های شدید روسیه در اوکراین که منجر به تسلط بر مناطق شرقی این کشور شده است، کاهش منابع تسلیحاتی روسیه را به دنبال داشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.