سقوط پراید در رودخانه جان ۴نفر را گرفت؛ دو جوان ۲نفر را از آب بیرون کشیدند! +عکس

وقتی خودروی پراید با ۵سرنشین به داخل رودخانه‌ای در شهرستان آستانه اشرفیه سقوط کرد، ۲جوان موتورسوار به آب زدند تا حادثه دیدگان را نجات دهند.

به‌گزارش تازه‌نیوز، شامگاه یکشنبه گذشته خودروی پرایدی که ۵عضو یک خانواده سرنشینان آن بودند در جاده آستانه اشرفیه به‌سمت روستای کیسم در حرکت بود که ناگهان اتفاق هولناکی رخ‌داد. راننده پراید برای لحظه‌ای کنترل ماشین را از دست داد و خودرو در چشم برهم‌زدنی به دره مجاور که رودخانه‌ای خروشان در آن در جریان بود سقوط کرد.

به نقل از همشهری، علی محمدی‌فرد یکی از اهالی روستای املش در آستانه اشرفیه که شاهد این حادثه بود و جانش را به خطر انداخت تا سرنشینان پراید را نجات دهد می‌گوید: هوا تاریک بود و در جاده آستانه به کیسم، چشم چشم را نمی‌دیدید. من سوار موتور بودم و دوستم هم سوار ماشینش و داشتیم آرام آرام در جاده جلو می‌رفتیم. ناگهان دوستم به من گفت: ماشین پشت‌سری‌مان چی شد؟ یک پراید پشت سر ما در حرکت بود که ناگهان ناپدید شده بود. چون در آن حوالی هیچ جاده فرعی نبود، حدس زدیم که اتفاق شومی افتاده است. توقف کردیم و عقب‌تر که رفتیم، دیدم پراید به داخل رودخانه سقوط کرده است.
در آن قسمت از رودخانه عمق و جریان آب زیاد بود. جوانان املشی با دیدن این صحنه برای نجات سرنشینان پراید خودشان را به داخل رودخانه رساندند و تلاش کردند آنها را از داخل ماشین بیرون بکشند.
علی ادامه می‌‌دهد: ماشین در حال رفتن به زیر آب بود که سریع خودمان را به آن رساندیم. من یکی از سرنشینان ماشین و دوستم هم یکی دیگر را بیرون کشیدیم و با سختی به بیرون از رودخانه بردیم. هردویشان به‌دلیل اینکه آب زیادی وارد ریه‌هایشان شده بود از حال رفته بودند. به آنها تنفس مصنوعی دادیم و در همین هنگام مردم محلی و نیروهای اورژانس که از ماجرا باخبر شده بودند نیز رسیدند. از آن ۲نفری که ما بیرون کشیدیم، متأسفانه یکی‌شان فوت شد اما دیگری نجات پیدا کرد و او را به بیمارستان بردند. پس از آن هم مردم محلی با کمک نیروهای هلا‌ل‌احمر دست به‌کار شدند تا ماشین و بقیه سرنشینان آن را از رودخانه بیرون بکشند.
در همین حال کمیل پرناک، مدیر جمعیت هلال احمر آستانه اشرفیه می‌گوید: به‌دنبال انحراف خودروی پراید از مسیر و سقوط آن به رودخانه، نیروهای هلال‌احمر راهی محل حادثه شدند و با کمک مردم محلی و بعد از ۱۴ساعت تلاش موفق شدند خودروی پراید را که به زیر آب رفته بود پیدا کرده و از رودخانه بیرون بکشند. متأسفانه در این حادثه از ۵سرنشین پراید که همگی اعضای یک خانواده بودند ۴نفر که ۱۵، ۲۰، ۳۰ و ۴۶ساله بودند جانشان را از دست دادند اما یکی از آنها با کمک مردم محلی به موقع از آب بیرون کشیده شد و نجات یافت که خوشبختانه حال عمومی وی خوب گزارش شده است.

قربانیان سقوط خودروی پراید به رودخانه

بیشتر بخوانید:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.