پخش مداحی در محل کنسرت سیروان خسروی در اهواز +تصاویر و ویدئو

کنسرت سیروان خسروی، خواننده پاپ در سینما هلال اهواز لغو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، سیروان خسروی با انتشار نامه ای از اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان خوزستان از لغو کنسرتهایش در این استان خبر داد.

به نقل از عصرایران، کنسرت سیروان خسروی در اهواز که قرار بود چهارشنبه در سینما هلال برگزار شود، بخاطر انتشار فراخوانی که توسط عده‌ای با هدف پخش مداحی در روبروی درب ورودی سالن کنسرت و کنسل کردن آن تجمع کردند، لغو شد.
نامه لغو کنسرت سیروان خسروی در اهواز

 

فیلم و عکس های منتشر شده از حضور گشت ارشاد مردمی برای کنسل کردن کنسرت سیروان خسروی در اینستاگرام و فضای مجازی باعث ایجاد واکنش های بسیاری شده است.

به گفته برخی از اهالی اهواز، مسئولین سینما هلال و مدیر کل ارشاد خوزستان در کنار هنرمندان بودند تا جلوی این افراد ناشناس را بگیرند اما هنوز مشخص نیست افرادی که این روزها مخالف برگزاری کنسرت در اهواز هستند چه کسانی اند و به چه دلیل برای اختلال در اجرای کنسرت برخی از خواننده ها و لغو کردن آنها فراخوان پخش می کنند.

حاشیه کنسرت سیروان خسروی

سیروان خسروی در صفحه اینستاگرام خود درباره ماجرای کنسل شدن کنسرت در اهواز نوشت:

از اینکه نمیتونم مردم عزیز خوزستان رو بعد از اینهمه مدت ببینم عمیقا ناراحتم ولی دوست دارم اینو بدونین که تا آخرین لحظه برای لغو نشدن کنسرت تلاش کردیم.
دیروز (چهارشنبه) حدود ساعت ۱۶ به من اطلاع دادن که باید ۶ سانس کنسرت اهواز رو کنسل کنم و از من درخواست اعلام این موضوع رو داشتن.
با توجه به اینکه تیم ۲۲ نفره ما از شب قبل کنسرت مشغول آماده‌سازی (سازه، استیج، نور، صدا، LED و …) بود و از اون طرف ۵۰۰۰ مخاطب از یک‌هفته پیش بلیتهای کنسرت رو خریداری کرده بودن و برای حضور در این اجرا لحظه‌شماری میکردن و از اونجا که دلیل قانونی ای برای لغو این کنسرت وجود نداشت زیر بار کنسل کردن کنسرت نرفتم و اعلام کردم که کنسل شدن کنسرت باید فقط با نامه کتبی و از طریق نهاد قانونی اعلام بشه. برای من مهمترین نکته، اجرا برای مردمی بود که ۵ سال برای دیدن این کنسرت صبر کرده بودن.
از یک ساعت قبل از اجرا و در گرمای ۴۸ درجه اهواز، افرادی که مشخص نبود از چه ارگانی هستن از ورود مردم به سالن جلوگیری کردن که البته با پیگیریها و تلاش تیم برگزاری، در نهایت مردم با یک ساعت تاخیر موفق به حضور در سالن شدن.
ناگفته نماند که اتفاقات عجیبی که مقابل سینما هلال افتاد و شرایط پر تنش و نا امنی که برای گروه و مردم بوجود اومده بود قابل توصیف نیست.
امروز (پنجشنبه) از طرف ارشاد خوزستان به ما اعلام شد که مجوز کنسرت لغو شده و اجازه برگزاری کنسرت امشب و فردا شب (۳۰ و ۳۱ تیر) رو‌ نداریم.
مساله اینه که چطور علیرغم داشتن مجوز‌ از طرف دولت و ارگانهای مرتبط، کنسرت بدون اعلام هیچ دلیلی میتونه لغو شه و دولت توانایی ایستادن پای مجوزی که خودش صادر کرده رو نداره؟ یعنی قدرت یک وانت و چند بلندگو از مجوز قانونی کشور بیشتره؟
در قبال توهینها و مزاحمت فیزیکی ای که برای مردم ایجاد شد چه کسی قراره پاسخگو باشه؟
بماند که تبعات دیگه این اتفاق از جمله نبودن بلیت برگشت به تهران تا ۳ روز دیگه و ضرر و زیان تهیه کننده و گروه و زمان از دست رفته هنوز دامنگیر ماست.

پست اینستاگرام سیروان خسروی درباره لغو کنسرت اهواز

 

مجوز برگزاری کنسرت سیروان خسروی در اهواز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.