سه روحانی‌ معروف مخالف اجباری کردن حجاب +تصاویر

یک پژوهشگر فرهنگ و روحانیت با انتشار تصویری از آیت الله سید محمد حسن صدر، امام موسوی صدر و آیت الله شهید بهشتی نوشت: شکی نیست که هر سه بزرگوار، ضرورت حفظ حجاب شرعی را قبول داشتند؛ اما حجاب اجباری را چطور؟

به گزارش تازه نیوز، خبرآنلاین نوشت: محسن کمالیان، پژوهشگر فرهنگ و روحانیت، در یادداشتی عنوان کرد: آیت الله سیدمحمد حسن صدر، امام موسی صدر و آیت الله شهید بهشتی، هیچ‌کدام، اجبار کردن بانوان به رعایت حجاب شرعی را قبول نداشتند.

تصاویر زیر از سه روحانیت صاحب نام: سید محمد (حسن) صدر، امام موسی صدر و شهید بهشتی را در حالی نشان می‌دهد که حتی در مجالس یا دیدارهایی رسمی و حکومتی، خانم‌های بی‌حجاب را محترمانه به حضور می‌پذیرفته‌اند.

شکی نیست که هر سه بزرگوار، ضرورت حفظ حجاب شرعی را قبول داشتند؛ اما حجاب اجباری را چطور؟ تصاویر زیر گواه آن است که هیچ‌کدام، اجبار کردن بانوان به رعایت حجاب شرعی را قبول نداشتند.
روش آنها روش پیامبر اکرم (ص) و مبتنی بر اقناع و محبت و انتخاب بود، نه روش منافقان مخالف پیامبر و مبتنی بر زورگویی، خشونت و اجبار! فقیهان حکومتی که امروز سنگ حجاب اجباری را به سینه می‌زنند، آیا فقه و اصول را بهتر از خاندان صدر می‌فهمیدند؟ یا خود را به حال اسلام و تشیع دلسوزتر می‌دانند؟

سه روحانی‌ مخالف حجاب اجباری

۱ نظر
  1. سید محمد ابطحی

    دروغ می گویید. آنها در آن شرایط حاکمیت دینی نداشتند و وظیفه ای جز تبلیغ صرف نداشتند. تا وقتی دین حاکم نیست، اسلام در شرایط قبل از هجرت در مکه است و وظیفه ای جز تبلیغ صرف ندارد. اما بعد از هجرت و در حاکمیت اسلامی در مدینه است که احکام اسلامی پیاده می شود. بزرگترین خطری که می شود الان برای سلامت جامعه متصور بود همین ترویج اسلام فردی و بی تفاوت است. اسلامی که جنبه حکومتی ندارد و هنوز تفاوت جمهوری اسلامی و طاغوت پهلوی را نمی داند. گویی بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز عزیزان در دوره اسلام تبلیغ فردی مکه هستند و نفهمیده اند تشکیل حکومت دینی یعنی مهاجرت به مدینه و همان پیامبری که در تمام آیات مکی مامور به تبلیغ صرف بود نه مصیطر بود و نه وکیل، شد عامل ایجاد حکومت و اشداء علی الکفار و جاهد الکفار و المنافقین و اغلظ علیهم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.