دستور دوباره رئیسی در مورد مسائل اقتصادی و معیشت بازنشستگان

در حالی که قیمت‌ کالاهای اساسی در کشور سر به فلک کشیده و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته، ابراهیم رئیسی می‌گوید دولت به طور کامل در جریان مسائل اقتصادی جامعه و معیشت اقشار مختلف از جمله بازنشستگان قرار دارد.

به گزارش تازه نیوز، رئیس‌جمهور از جایگاه والای بازنشستگان در کشور به عنوان صاحبان تجربه تجلیل کرد و از اراده جدی دولت برای تقویت معیشت آنان خبر داد.

به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یک‌شنبه شب برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز تکریم بازنشستگان، از اراده جدی دولت برای حمایت و تقویت معیشت بازنشستگان کشور خبر داد. رئیس‌جمهور با بیان این‌که دولت با رعایت عقلانیت در تصمیم‌گیری‌ها خود را مکلف به اجرای عدالت می‌داند، گفت: چنان‌که پیش از این هم بار‌ها اعلام شده، دولت به طور کامل در جریان مسائل اقتصادی جامعه و معیشت اقشار مختلف از جمله بازنشستگان قرار دارد و توجه به این مسئله حیاتی و تلاش برای بهبود آن، لحظه‌ای از اولویت‌های اینجانب خارج نشده است.

رئیسی با تاکید بر این‌که بررسی موضوع حقوق بازنشستگان در مسیر‌های کارشناسی قرار دارد، بخش‌های مرتبط با این موضوع را مکلف کرد که هر چه سریع‌تر تصمیمات مؤثر و منطبق با قانون و به نفع معیشت بازنشستگان، در مسیر ابلاغ و اجرا قرار گیرد.

در این جلسه علاوه بر بررسی موضوع حقوق بازنشستگان، تصمیماتی نیز درباره الزامات مربوط به اسقاط خودرو‌های فرسوده اتخاذ شد.

بر این اساس وزارت صنمت ضمن ارائه گزارشی از وضع تولید خودرو، موتورسیکلت و کامیون در کشور، پیشنهاد خود در زمینه حل مشکلات موجود در اجرای طرح اسقاط و جایگزینی خودرو‌های فرسوده را مطرح کرد. اعضا پس از بحث و بررسی در این‌باره مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکار‌های رفع موانع و مشکلات و نیز تعیین تکلیف این طرح را در قالب لایحه‌ای دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا هر چه سریع‌تر زمینه اجرای قانون مذکور فراهم شود.

در پایان جلسه نیز گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تکالیف مندرج در قانون مصوب بودجه کل کشور در راستای اجرای هر چه سریع‌تر قانون واگذاری سهام براساس اولویت‌های گوناگون تعیین شده، مورد بررسی قرار گرفت.

۱ نظر
  1. محسن رجبی

    چرا آقای رئیسی میخواهند با گسترش فقر و فلاکت عدالت رو گسترش بدن چرا با افزایش رفاه و آسایش عدالت رو گسترش نمیدن؟! مگر نه اینکه اصول بنیادین پرداخت حقوق در سازمان تامین اجتماعی برمبنای میزان مشارکت بیمه پردازی است؟! مگر ما گناه کردیم حق بیمه بیشتری پر داخت کردیم؟! بسه دیگه تحمل نداریم …

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.