اخبار مهم برای بورس امروز سه‌شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱

مهم‌ترین سیگنال ها برای بورس امروز سه‌شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ کدام است؟

به گزارش تازه‌نیوز، بورس دیروز افت ۱٫۶۶ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، کاهشی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.

به نقل از تجارت‌نیوز، اوکراین روز یکشنبه (۲۴ جولای) تلاش‌های خود را برای از سرگیری صادرات غلات از بنادر دریای سیاه تحت توافقی با هدف کاهش کمبود غذا در جهان ادامه داد اما هشدار داد که با حمله روسیه به اودسا، تحویل کالاها آسیب خواهد دید.

این صادرات می‌تواند قیمت مواد غذایی را به آرامی کاهش و این محصولات را در بورس‌های جهانی به آرامش برساند.

بازار دلار امروز نوساناتی داشت. قیمت دلار در صرافی ملی با کاهش نسبت به روز گذشته، به ۲۷ هزار و ۷۶۵ تومان رسید

برخی از کارشناسان عقیده دارند که این کاهش قیمت دلار به زیان بورس است.

محمد ایرانی، سفیر ایران در کویت گفت: وزیر خارجه ایران به زودی و احتمالا طی چند هفته آینده به منظور رایزنی و مشورت در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه عازم کویت خواهد شد.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران عقیده دارند با این سفر می‌توان به توافق در مذاکرات امیدوار بود. در صورت توافق نیز بورس در بلند مدت روند صعودی به خود می‌گیرد.

قیمت نفت تحت تاثیر نگرانی از تاثیر منفی افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بر رشد تقاضا برای سوخت، روند افزایشی که ابتدای معاملات روز دوشنبه داشت را معکوس کرد و با کاهش روبرو شد.

اگر این کاهش قیمت نفت ادامه‌دار باشد می‌تواند در بلند مدت روی صنایع بورسی ایران تاثیر منفی بگذارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.