نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان

به دنبال ابطال مصوبه دولت درباره حقوق بازنشستگان، دیروز اولین موضع رسمی دولتی‌ها، آن هم به صورت تلویحی شنیده شد.

به گزارش تازه‌نیوز، برای سال ۱۴۰۱ سازمان تامین اجتماعی قصد داشت مستمری بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر خود را به اندازه ۳۸ درصد افزایش دهد، اما با مداخله هیات دولت میزان این افزایش در حد ۱۰ درصد محدود ماند.

به نقل از خبرآنلاین، اما به دنبال اعتراض بازنشستگان به این موضوع، روز چهارشنبه هفته گذشته محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در نامه‌ای مصوبه هیات دولت درباره حقوق بازنشستگان را مغایر با قانون تشخیص داد.

در همین رابطه سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور دیروز در جریان جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، دستور رسیدگی به حقوق بازنشستگان را داد.

به نظر می‌رسد این دستور رییس دولت سیزدهم واکنشی باشد به ابلاغ رسمی ابطال مصوبات اخیر هیات دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و حق مسکن کارگری که هفته گذشته از سوی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

او با تاکید بر این‌که بررسی موضوع حقوق بازنشستگان در مسیرهای کارشناسی قرار دارد، بخش‌های مرتبط با این موضوع را مکلف کرد که هر چه سریع‌تر تصمیمات موثر و منطبق با قانون و به نفع معیشت بازنشستگان، در مسیر ابلاغ و اجرا قرار گیرد.

دیروز همچنین سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با نظر مساعد دولت مردمی، پیشنهاد این سازمان درباره سایر سطوح مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی، در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

3 نظر
 1. رضا

  این رییس بیسواد تامین اجتماعی پاچه خواری دولت از حد گذرونده البته چون گماشته دولت نه همراه بازنشسته ها انتظاری غیر از این نمیشه ازش داشت…ایشون یادش رفته که دولت خلاف قانون عمل کرد و اگر پیگیری بازنشسته ها و مجلس نبود صد سال زیر بار نمیرفت …حالا زحمات بقیه رو به حساب اوساشون واریز کردن

 2. مرتضی

  هیچکدام از کارهای این دولت شباهت به یک دولت مردمی و کار آمد نمی‌دهد

 3. اکبر

  دولت سیزدهم اصلا مردمی نیست
  اگه بود تا الان حقوق بازتشسته ها اوکی شده بود
  فشار بازنشسته ها باعث شد عقب نشینی کنند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.