۲۴ ویلای لوکس یک شهرک غیرقانونی در کرج تخریب شدند +تصاویر

رئیس کل دادگستری استان البرز از تخریب یک شهرک غیرقانونی با ۲۴ ویلای لوکس غیرمجاز در چهارباغ خبر داد که مالک آن به جای ایجاد مجتمع اقامتی، اقدام به تفکیک قطعات و احداث ویلا کرده بود.

به گزارش تازه‌نیوز، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به اجرای حکم قضایی که امروز صبح در چهارباغ انجام و ۲۴ ویلای لوکس در یک شهرک غیرمجاز تخریب شد، گفت: اجرای این حکم پیامی قاطع و روشن در زمینه مقابله با هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز است و دستگاه قضایی در هر مرحله از اقدامات غیرقانونی با آن مقابله می‌کند.

به نقل از ایرنا، رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان البرز اظهارداشت: احکامی که امروز اجرا شد، مربوط به تغییر کاربری غیرمجاز است که در آن فردی با سوءاستفاده از «موافقت اصولی» و مجوزهای صادر شده برای احداث «مجتمع اقامتی، پذیرایی و تفریحی»، به جای ایجاد مجتمع یادشده، بر خلاف مقررات ضمن تفکیک و قطعه بندی یک قطعه باغ مشجر، نسبت به احداث غیرقانونی یک شهرک با حدود ۲۴ باب ویلای مجلل اقدام می‌کند.

وی با اشاره به رأی قطعی صادر شده در این پرونده در محاکم استان البرز به فرایند ایجاد این شهرک غیرقانونی اشاره کرد و افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، «موافقت اصولی» با طرح مالک برای احداث یک مجتمع اقامتی، پذیرایی و تفریحی در یک قطعه زمین مشجر با کاربری باغ را در شهرستان خوش آب و هوای چهارباغ که در آن زمان بخشی از شهرستان ساوجبلاغ بود، صادر می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره موافقت جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ با تغییر کاربری مقدار ۷۹۸۰ متر مربع از کل مساحت ۳۲ هزار متر مربع از باغ یادشده افزود: این موافقت پس از طی مراحل قانونی، مشروط به عدم قطع درختان و فقط به منظور اجرای طرح موضوع «موافقت اصولی» به مدت ۲ سال و بدون دریافت عوارض مربوطه بوده است.

تخریب یک شهرک غیرقانونی در کرج

فاضلی هریکندی اضافه کرد: پیرو موافقت جهاد کشاورزی و در اجرای آن، فرمانداری ساوجبلاغ نیز از آنجایی که باغ در خارج از محدوده شهر و بافت روستا بوده است، پروانه احداث بنای «مجتمع اقامتی، پذیرایی و تفریحی» برای احداث «هتل»، «سوئیت‌های اقامتی»، «رستوران»، «سالن ورزشی»، «سالن اجتماعات» و فضای محدود اداری و خدماتی برای اداره این مجتمع را صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه مالک بعد از انقضای مهلت دو ساله و بر خلاف موافقت اصولی اقدام به تفکیک، قطعه بندی و دیوارکشی غیرقانونی کل مساحت ۳۲ هزار متری باغ و احداث ۲۴ باب ویلا با استخر و آلاچیق و محوطه سازی و احداث خیابان می‌کند، گفت: در واقع مالک به جای احداث یک مکان عمومی شامل هتل، سوئیت، رستوران، سالن‌های ورزشی و فرهنگی جهت استفاده همه مردم از این مکان بسیار زیبا و جذاب در چارچوب موافقت اصولی و مجوزهای صادر شده، با سوءاستفاده از مجوزهای اعطایی نسبت به ایجاد یک شهرک خصوصی و ویلاسازی غیرمجاز اقدام کرده است.

فاضلی هریکندی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقدام غیرقانونی و اعلام شکایت جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ، رأی قطعی و لازم الاجرا مبنی بر قلع و قمع مستحدثات ایجاد شده و جزای نقدی به میزان ۱۵۶۶ میلیارد ریال توسط شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان صادر شد که دو بار تقاضای اعاده دادرسی محکوم علیه از سوی دیوان عالی کشور نیز رد شد؛ بنابراین حکم لازم الاجرا بود.

رئیس کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: رأی قطعی این تغییر کاربری غیرمجاز مربوط به هشت ماه قبل است که امروز اجرا شد؛ البته تاکنون چندین بار اخطار برای خروج وسایل و نیز لوازم قابل استفاده به محکوم علیه و متصرفان داده شده بود.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.