سرقت تگزاسی در شیراز؛ ۱۰۰سکه طلا بهای جان مرد صراف شد!

۳سارق مسلح با ربودن صاحب یک صرافی در شیراز و راننده‌اش برای آزادی او ۱۰۰سکه طلا باج خواهی کردند، اما ۳روز بعد دستگیر شدند.

به گزارش تازه‌نیوز، یک سرقت مسلحانه چند روز قبل در یکی از خیابان‌های شیراز اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که صاحب یکی از صرافی‌های شهر همراه با راننده‌اش سوار برخودرو در حال عبور از خیابان بودند که ناگهان یک خودروی سمند سد راه‌شان شد. ۳سرنشین سمند که مسلح به کلت کمری بودند از خودروی‌شان پیاده شده و شروع به تهدید مرد صراف و راننده‌اش کردند. آنها این دو نفر را با تهدید سلاح به چند خیابان آن طرف‌تر منتقل و در ادامه مبلغ ۶هزار دلار را که همراه‌شان بود سرقت کردند. این اما پایان ماجرا نبود؛ چرا که سارقان قصد داشتند علاوه بر دلار تعداد زیادی سکه طلا هم به چنگ بیاورند. آنها که در تمام این مدت اسلحه را روی شقیقه مرد صراف نگه داشته بودند و او را به مرگ تهدید می‌کردند این بار از او خواستند تا با یکی از همکارانش تماس بگیرد و از او بخواهد تا ۱۰۰سکه طلا برایش بفرستد. مرد صراف که جانش را در خطر می‌دید راهی جز عملی کردن خواسته سارقان نداشت. او طبق آنچه آنها خواسته بودند با همکارش تماس گرفت و از او خواست ۱۰۰سکه برایش بفرستد. سارقان مسلح ساعتی مرد صراف و راننده‌اش را در خیابان به گروگان گرفتند تا اینکه سکه‌های طلا رسید و بعد از تحویل گرفتن سکه‌ها آنها را رها کرده و با خودروی‌شان از آنجا گریختند.

به نقل از همشهری، به‌دنبال گزارش این سرقت مسلحانه به پلیس، تحقیقات فنی توسط افسران پلیس آگاهی آغاز شد. هرچند تبهکاران تلاش کرده بودند ردی از خود باقی نگذارند اما در حالی که فقط ۷۲ساعت از این سرقت می‌گذشت آنها به سرنخ‌هایی از سارقان دست یافتند و موفق شدند در عملیاتی ضربتی هر سه‌ متهم را دستگیر کنند. متهمان در بازجویی‌های اولیه به سرقتی که مرتکب شده بودند اعتراف کردند. آنها گفتند که از مدت‌ها قبل با زیرنظر گرفت صاحب صرافی نقشه این سرقت را طراحی کرده بودند.
سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس با اعلام جزئیات این پرونده گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های صورت گرفته به طراحی نقشه آدم ربایی و سرقت مسلحانه اعتراف و انگیزه خود از انجام این کار را باج خواهی و به‌دست آوردن پول اعلام کردند. به‌گفته او مقداری از اموال مسروقه از متهمان کشف شد و آنان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.