دومین نیروگاه بزرگ اوکراین در چنگ روسیه!

منابع خبری به نقل از مشاور رئیس جمهور اوکراین از تسلط نیروهای روسیه بر دومین نیروگاه بزرگ اوکراین در دونتسک خبر دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، منابع خبری به نقل از مشاور ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین اعلام کردند که نیروهای روسیه کنترل دومین نیروگاه بزرگ اوکراین را در دونتسک به دست گرفتند.

به نقل از مهر، مشاور زلنسکی گفت که نیروهای روسیه کنترل نیروگاه حرارتی ووهلهیرسک به عنوان دومین نیروگاه بزرگ اوکراین را در اختیار گرفتند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه پیش از این اعلام کرده بود که مسکو قصد دارد در ماه آینده یک رزمایش راهبردی را در شرق این کشور آغاز کند.

به نوشته رویترز رزمایش «وستوک» (شرق) از ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر (۸ تا ۱۴ شهریور) برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد روسیه با انجام این رزمایش این پیام را ارسال می‌کند که علی‌رغم جنگ پرهزینه اوکراین، همچنان تمرکز اصلی‌اش دفاع از تمامیت ارضی روسیه است و از نظر نظامی شرایط پایداری دارد.

رویترز در ادامه مدعی می‌شود «با توجه به تلفات سنگین مسکو در جنگ اوکراین، هم در بُعد تجهیزات نظامی و هم نیروی انسانی، بزرگترین چالش پیش روی روسیه، ارسال نیرو و تجهیزات کافی به این رزمایش است».

لازم به ذکر است که روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند سال گذشته) عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را با هدف غیرنظامی و نازی زدایی کردن این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور چاره دیگری در برابر مسکو در مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.