سیل به یزد هم رسید؛ تا این لحظه یک خانه فرو ریخت و یک نفر جان باخته است

بارش نم نم باران از ساعت یک بامداد امروز جمعه هفتم مردادماه، در شهر یزد شروع شد و بعد از چند ساعت شدت گرفت و اکنون تبدیل به یک سیلاب شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، اوج بارندگی در شهر یزد، از ساعت ۴ تا ۶ بامداد امروز ۷ مردادماه بود که باعث آبگرفتگی شدید معابر شد. این آبگرفتگی همچنین باعث شد تا تعدادی از خودروها در سطح شهر، غرق شوند، یک خانه در بافت تاریخی تخریب و یک نفر کشته شد. بارش باران هم اکنون نیز بصورت پراکنده و رگباری در در شهر یزد ادامه دارد. هواشناسی یزد نسبت به سیلابی شده مسیل ها و برخورد صاعقه به زمین نیز هشدار داده و از شهروندان خواسته از هر گونه تردد در مناطق مستعد سیل، اتراق در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

به نقل از همشهری، همچنین بر اثر بارش شدید باران یک منزل مسکونی در بافت تاریخی شهر بر روی ساکنان آن خراب شد. بر اثر بارش سیل آسای بامداد امروز جمعه ۷ مردادماه در یزد، یک منزل مسکونی در محله سرسنگ واقع در بافت تاریخی یزد کاملا ویران شد. در این حادثه، یک نفر جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر مصدوم شدند. بلافاصله نیروهای امدادی در محل حادثه حضور یافته و پیکر و مصدومان را از زیر آوار خارج کردند. ستاد مدیریت بحران استان یزد از ساکنان بافت تاریخی خواسته است با توجه به بارش شدید باران، نسبت به تخلیه‌ منازل خود اقدام‌کرده و در مساجد،حسینیه‌ها و ورزشگاه های خارج از بافت مستقر شوند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.