پیشکسوت استقلال: حضور بانوان در ورزشگاه به جذابیت مسابقات کمک می‌کند

پیشکسوت استقلال گفت: قطعا حضور بانوان در استادیوم ها باعث گرمتر شدن محیط ورزشگاه‌ها شده و به جذابیت فوتبال در سطح حرفه‌ای کمک خواهد کرد اما اصلاحات لازم است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، ستار همدانی بازیکن اسبق استقلال درباره آخرین وضعیت استقلال پیش از شروع مسابقات لیگ برتر و احتمال حضور بانوان در استادیوم‌ها اظهاراتی را مطرح کرد.

از تیم استقلال خبر دارید؟

ظاهراً که اردوی خوبی در ترکیه برگزار شده است.  این موضوع از همدلی و اتحادی که بین اعضای تیم می‌دیدیم کاملاً محرز بود. آجرلو سال گذشته هم نشان داد که در ایجاد همدلی و اتحاد تبحر دارد. امسال هم می‌خواهد با ساپینتو همان انرژی خوب را در تیم بوجود بیاورد. چون ما همین حالا هم قبل از ورود به مسابقات از تیم استقلال انرژی خوبی میگیریم و متوجه می‌شویم که تیم شاداب است.

درباره بازی‌های تدارکاتی این تیم صحبتی دارید؟

خیلی نباید روی این بازی‌ها حساب باز کرد. بازی‌های تدارکاتی تعیین کننده نیستند، بلکه به منظور شناسایی بهتر تیم از سوی کادر فنی برگزار می‌شوند و نمی‌توان آنها را ملاک قرار داد.

نظرتان درباره قرعه کشی لیگ برتر برای استقلال چیست؟

برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود قرعه‌کشی نباید ملاک باشد ولی قطعاً برنامه ریزی مسابقات مهم است. فکر می‌کنم با بازی‌هایی که استقلال در پیش دارد مسابقات سخت و آسانش به خوبی لابلای هم چیده شده است. در واقع طوری نیست که استقلال به یکباره ۵،۶ مسابقه سخت پشت سر هم داشته باشد بلکه لابلای مسابقاتش فرصتی برای تنفس دارد.

درباره هفته اول و بازی با سپاهان چه صحبتی دارید؟

امسال لیگ پرتغالی شروع می‌شود و این می‌تواند از اتفاقات جالب لیگ جدید باشد. هر دو تیم از قدرتمندترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران هستند. قطعاً بازی سپاهان و استقلال یک مسابقه بسیار جذاب خواهد بود.

چطور؟

هر دو تیم پرمهره هستند. اردوهای خوبی را در ترکیه برگزار کرده‌اند و مربیان شان هم اروپایی هستند. امیدوارم این بازی با برد استقلال در حضور تماشاگرانش رقم بخورد تا یک استارت خوب برای ورود به لیگ بزند. این خیلی مهم است.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

استقلال با برد در بازی اول سه هدف را نشانه می‌گیرد. یکی اینکه قدم اول را محکم برمی‌دارد. دوم اینکه یکی از رقبای اصلی اش در مسیر رسیدن به قهرمانی را سه امتیاز عقب می‌اندازد و سوم اینکه از کیان قهرمانی سال گذشته دفاع می‌کند. در واقع ورود استقلال به لیگ با برنده شدنش نوعی اعلام ورود قدرتمندانه نیز محسوب می‌شود.

گفته شده فیفا از ایران خواسته مسابقات باشگاهی هم با حضور بانوان برگزار شود. به نظر شما این برای ما امکان پذیر است؟

به هر حال این مسئله در فوتبال دنیا وجود دارد. ما باید از اینجا به بعد مدیریت ورزش و باشگاهداری مان را به گونه‌ای اصلاح کنیم که این مسائل در آن حل شود. چون از این به بعد فیفا و afc دائماً رفتار حرفه‌ای ایران را زیر نظر میگیرند.

فکر می‌کنید این موضوع تا چه اندازه عملی باشد؟

قبل از هر چیز باید بگوییم بانوان هم به عنوان هموطنان ما و انسان‌هایی که در این کشور زندگی می‌کنند حق طبیعی دارند که از این قبیل شادی‌های گروهی و اجتماعی بهره مند شوند خانواده‌ها می‌توانند با حضور در استادیوم از فوتبال لذت ببرند اما بهتر است این اتفاق با مطالعه رقم بخورد.

منظورتان از مطالعه چیست؟

ما هنوز زیرساخت‌های لازم برای انجام این کارها را نداریم و اگر هم هست کافی نیست. چون یک سری مشکلات در بحث ورزش به ویژه فوتبال وجود دارد که باید اصلاح شوند اما قطعا اگر این اتفاق بیفتد حضور بانوان باعث گرمتر شدن مسابقات فوتبال خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.