ایران از «درخواست حذف سپاه از لیست تروریسم» در مذاکرات جدید وین صرف‌نظر کرده است؟

یک منبع آگاه در تیم مذاکره کننده گفت: جمهوری اسلامی ایران، درخواست حذف سپاه از لیست تروریسم را کنار نگذاشته است.

به گزارش تازه نیوز، یک منبع آگاه در تیم مذاکره کننده در مورد ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر اینکه ایران شرط خود را برای حذف سپاه پاسداران از گروه‌های تروریستی کنار گذاشت، گفت: جمهوری اسلامی ایران درخواست حذف سپاه از لیست تروریسم را کنار نگذاشته است و ادعا‌های رسانه‌ای در این رابطه فاقد اعتبار است.

به نقل از ایرنا، این منبع آگاه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حسن‌نیت خود در مذاکرات را نشان داده است و و اراده جدی خود را برای رسیدن به توافق دارد.

وی ادامه داد: اکنون توپ در زمین آمریکا است و اگر آن‌ها خواهان به نتیجه رسیدن توافق با ایران هستند، باید از فرصتی که اعضای برجام در اختیارشان گذاشته استفاده کرده و مسولانه عمل کنند.

وال استریت ژورنال مدعی شده بود که ایران درخواست حذف سپاه از لیست تروریسم را کنار گذاشته، اما همچنان خواستار تضمین‌های قوی‌تر از امریکاست.

۱ نظر
  1. کارشناس

    اگر ایران در مورد حذف نام سپاه پاسداران از لیست کذایی تروریستهای آمریکا کوتاه بیاد یقین داشته باشید دیگه هنه جا کوتاه میاد و دیگه دفاع از حقوق ایران تخیل میشه و بازیچه ای برای بازی دادن مردم شریف ایران. دستی دستی ایران را تو سری خور نکنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.