جزئیات دیدار مهم علی باقری و اولیانوف در وین

علی باقری با ورود به شهر وین به منظور آغاز دوباره مذاکرات رفع تحریم ها، با میخاییل اولیانوف، نماینده روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تازه نیوز، علی باقری رییس تیم مذاکره کننده ایران صبح امروز برای شرکت در مذاکرات رفع تحریم ها وارد وین شد .

گفت‌وگوها میان نمایندگان ایران و دیگر طرف‌ها امروز در فرمت‌های مختلف پیگیری خواهد شد.

بر اساس این گزارش علی باقری رییس تیم مذاکره کننده ایران در آستانه سفر به وین برای شرکت در مذاکرات رفع تحریم‌ها در  صفحه توییتر خود نوشت:« برای پیشبرد مذاکرات عازم وین هستیم. مسئولیت بر عهده آنهایی است که توافق را نقض کرده و در فاصله گرفتن از میراث‌ منحوس گذشته ناکام مانده‌اند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است؛ توپ در زمین آنهاست تا از خود پختگی نشان داده و مسئولانه عمل نماید.»
در همین ارتباط:

به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌ان،  همچنین در پی اعلام خبر از سرگیری مذاکرات وین از سوی تحادیه اروپا، ایران و آمریکا، یک مقام ارشد دولت بایدن در واکنش به این موضوع تاکید کرد که آن‌ها(آمریکا) چندان امیدوار نیستند که دور بعدی دیدارها درباره احیای توافق هسته‌ای گشایشی در تلاش‌های با بن بست رو به رو شده برای احیای این توافق ایجاد کند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور قدردان تلاش‌های جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده مذاکرات وین است و اشاره کرد که آمریکا «آماده نهایی کردن یک توافق در این زمینه و اجرای دوباره(برجام) در سریع‌ترین زمان ممکن بر اساس طرحی بوده است که از ماه مارس روی میز مذاکرات قرار داشته.»

وی در ادامه با تکرار سیاست آمریکا در مذاکرات برجامی مبنی بر مقصر جلوه دادن ایران، گفت: ایران برای رسیدن به یک‌ توافق، باید از درخواست‌های فرابرجامی صرف‌نظر کند. ما امیدواریم این طور باشد، اگرچه در این مرحله، انتظارات کلی پایین است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.