آزمایشگاه آخرالزمانی در آلپ؛ در اینجا دانشمندان بر روی مرگبارترین ویروس‌ها تحقیق می‌کنند! +تصاویر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در آزمایشگاه فوق امنیتی که قصد دارد از پاندمی بعدی جلوگیری کند چه می گذرد؟

به گزارش تازه‌نیوز، در بالای کوه‌های آلپ سوئیس، یک مرکز فوق‌العاده امن قرار دارد که کارمندان آن مسئول تحقیق در مورد پاتوژن‌های مرگبار برای جلوگیری از شیوع پاندمی بعدی هستند. آزمایشگاه Spiez سال گذشته از سوی سازمان بهداشت جهانی ماموریت یافت تا اولین گروهی باشد که ویروس‌های بالقوه کشنده را رشد داده و ذخیره کند تا چگونگی جلوگیری از شیوع بیماری را بیابد.

آزمایشگاه فوق امنیتی در آلپ

این برنامه که به عنوان برنامه BioHub شناخته می شود، در نتیجه موانعی ایجاد شد که محققان در هنگام شیوع کرونا در انتظار رسیدن نمونه هایی از ویروس از چین با آن مواجه شدند. در عوض حالا، ویروس‌ها آماده خواهند بود و در انتظار کاوش توسط دانشمندان در تلاش برای متوقف کردن پاندمی آینده قبل از گسترش آن هستند.

ایزابل هانگر-گلیزر، رئیس پروژه BioHub در آزمایشگاه Spiez گفت: «هدف این است که اگر پاندمی دیگری مانند ویروس کرونا به وجود بیاید، از هر کجا که شروع می‌شود در همان نقطه باقی بماند.اما ما متوجه شده‌ایم که این کار، خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم.»

آزمایشگاه فوق امنیتی در آلپ

دانشمندانی که با ویروس کرونا کار می‌کنند، لباس‌های محافظ، اغلب با هوای مخصوص به خود، در داخل یک محفظه بسته شده می‌پوشند. زباله هایی که از آزمایشگاه خارج می شوند تا دمای ۱,۰۰۰ درجه سانتیگراد فوق العاده گرم می شوند تا پاتوژن های چسبیده به آن را از بین ببرند. مامور ایمنی زیستی چندین صفحه نمایش را که نماهای دوربین های امنیتی آزمایشگاه ها را با بیشترین احتیاط های سطح ایمنی زیستی (BSL) نشان می دهد، نظارت می کند. اگر درب اتاق او بیش از چند ثانیه باز بماند، زنگ خطر به صدا در می‌آید، و این حساسیت کار او را نشان می دهد. آزمایشگاه Spiez تا به حال هرگز نشت تصادفی نداشته است.

آزمایشگاه فوق امنیتی در آلپ

سازمان بهداشت جهانی و دولت سوئیس بودجه سالانه ۶۰۰,۰۰۰ دلار را برای مرحله اول این برنامه تامین می کنند. با این حال تلاش های آنها برای به دست آوردن نمونه های زنده مانع بزرگی شده است. لوکزامبورگ اولین کشوری بود که نمونه هایی از انواع جدید کروناویروس را با BioHub به اشتراک گذاشت و پس از آن آفریقای جنوبی و بریتانیا با آنها همکاری کردند. لوکزامبورگ انواع آلفا، بتا، گاما و دلتا را ارسال کرد، در حالی که دو کشور اخیر نمونه های اُمیکرون را در اختیار گذاشته اند.

آزمایشگاه فوق امنیتی در آلپ

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.