مرگ دردناک یک خانواده بر اثر سیل در زیرزمین خانه

بارندگی بی سابقه شدید در کره جنوبی موجب جاری شدن سیل در پایتخت کره جنوبی و جان باختن پنج تن شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بارندگی‌ شدیدی که گفته می‌شود طی ۸۰ ساله گذشته در کره جنوبی بی سابقه بوده موجب جاری شدن سیل در مناطقی در این کشور شده است. بنا به گزارش رسانه‌های محلی کره، این بارندگی موجب قطع شدن برق، رانش زمین و همچنین آب گرفتگی خیابان‌ها و ایستگاه‌های مترو شهر سئول شد.

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، بنا به این گزارش میزان بارندگی تا نیمه شب دوشنبه ۴۵۱ میلی متر بوده است. بر اثر این حوادث تاکنون ۸ نفر جان خود را از دست داده اند. پنج نفر از قربانیان این حادثه در سئول، پایتخت کره جنوبی جان باخته اند و سه نفر دیگر اهل استان گیونگی دو بوده اند. گفته می‌شود یکی از قربانیان دچار برق گرفتگی شده و دو نفر دیگر نیز در خودرو‌های خود بر اثر رانش زمین جان باخته اند.

سیل عظیم در کره جنوبی

تصاویری که توسط خبرگزاری‌ها منتشر شده خیابان‌های سئول را در حالی که به زیر آب رفته و خودرو‌ها در خیابان‌ها رها شده اند نشان می‌دهد. در این تصاویر مشاهده می‌شود که آب وارد ایستگاه‌های مترو شده و ماموران و امداگران محلی با دستگاه‌های مخصوص در تلاش برای تخلیه آب هستند.

“یون سوک- یئول”، رئیس جمهور کره جنوبی صبح روز سه شنبه از محلی که سه عضو یک خانواده غرق شده بودند بازدید کرد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی ورود آب به زیرزمینی که این خانواده در آن ساکن بودند موجب کشته شدن دو خواهر ۴۰ ساله و دختر ۱۳ ساله یکی از آن‌ها شد. با ورود ناگهانی آب ، قربانیان  در زیرزمین گرفتار شدند و راه فرار بر آن‌ها بسته شد.

سیل عظیم در کره جنوبی

” سان- وو “، یکی از ساکنانی که در طبقات بالای این زیرزمین زندگی می‌کند در این باره به BBC گفت: «از وقوع این تراژدی ناراحتم. شاید اگر زودتر به خانه می‌آمدم می‌توانستم آن‌ها را نجات دهم. من خیلی حسرت می‌خورم.» بنا به گفته وو این خانواده مدت ۱۰ سال بود که در زیرزمین ساختمان محل حادثه زندگی می‌کردند. تعداد ۳۰۰ نفر از اهالی سئول از خانه‌های خود تخلیه و به نقاط مرتفع ساختمان‌ها منتقل شدند. پیش بینی شده که بارش‌ها تا روز چهارشنبه ادامه داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.