ممنوعیت اشتغال در موسسات دولتی و خصوصی برای مشمولان غایب

مشمولان غایب سربازی امکان اشتغال به کار توسط سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی را ندارند و کسانی که این افراد را در موسسات دولتی یا خصوصی ثبت‌نام و به‌کارگیری کنند، به محاکم صالحه قضائی معرفی می‌شوند.

به گزارش تازه نیوز، رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نکنند ،امکان اشتغال به کار توسط سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی را ندارند.

به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در این باره اظهار کرد:‌ کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها ثبت نام و به کارگیری کنند به محاکم صالحه قضائی معرفی می شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا ادامه داد: براساس ماده ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی ،مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای اولین بار پرداخت هزینه سالانه یک سرباز برابر قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به مبلغ حدود ۳۰۰ میلیون ریال بوده و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز در حدود ۹۰۰ میلیون ریال جریمه می شوند.

بر اساس گزارش سایت پلیس، این مقام مسئول خاطرنشان کرد:مشمولان وخانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق کانال خبرسربازی در پیام رسان سروش به نشانیkhabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.