پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۶ مرداد/ نامه محرمانه ایران بورس را بلاتکلیف کرد

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۶ مرداد به کدام سمت خواهد رفت؟

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس امروز حرکت نوسانی داشت. در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ شاخص کل بورس با افت چهار هزار و ۱۹۰ واحدی به سطح یک میلیون و ۴۵۹ رسید. شاخص هم‌وزن اما شرایط دیگری داشت و با رشدی یک‌هزار و ۳۹۶ واحدی در محدوده ۳۹۸ هزار واحدی به کارش پایان داد. با این شرایط شاخص هم‌وزن در آستانه پس گرفتن کانال ۴۰۰هزار واحدی قرار گرفت که اخیرا آن را از دست داده بود.

بورس در انتظار برجام +پیش بینی

بالاخره پس از چند روز انتظار، دیشب ایران پاسخ رسمی خود را به متن توافق نامه پیشنهادی اروپا به صورت محرمانه اعلام کرد. همین موضوع باعث شد که برخی از تحلیل‌های ناقص و مختلف در خصوص متن نامه صورت گیرد اما در نهایت بورس بلاتکلیف شد.

به نقل از تجارت نیوز، در نیمه اول بازار امروز خوش‌بینی‌ها نسبت به برجام افزایش یافت باعث افزایش تقاضا گروه‌های خودرویی و بانکی و فشار در گروه‌های دلاری یعنی فلزات اساسی، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها شد. در میانه دوم بازار فشار فروش افزایش یافت و عامل سرخ‌پوشی سایر گروه‌های بازار شد.

از سوی دیگر کارشناسان عقیده دارند که برجام برای بورس منفعت خواهد داشت. اطلاعات تاریخی نشان می‌دهد که سال ۱۳۹۴ نیز پس از توافق برجام رالی صعودی بورس آغاز شد. درنتیجه نوبت صعود به تمام گروه‌ها خواهد رسید و پولی که امروز در گروه‌های ریالی یا همان بانکی و خودرویی می‌چرخد سراغ سایر گروه‌ها نیز خواهد آمد.

به عقیده کارشناسان کنترل هیجان، حفظ امیدواری و روحیه مثبت، معامله بر اساس ارزندگی و تحلیل می‌تواند ارهگشا باشد.

نکته مهم اینجاست که سهامداران بازار سرمایه باید در انتظار یک خبر رسمی باشند و پس از بر اساس داده‌ها و تحلیل‌های موجود اقدام به خرید کنند. همچنین تا تعیین و تکیف شدن برجام بورس به همین شکلی نوسانی باقی ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.