آمار جهانی کرونا دوشنبه ۳۱ مرداد/ مرگ بیش از ۶ میلیون مبتلا

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۱ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۹۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۷۲ هزار و ۲۰۳ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش تازه نیوز،  براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۵,۳۴۵,۸۵۸۱,۰۶۵,۵۶۹
۲هند۴۴,۳۴۸,۹۶۰۵۲۷,۳۶۸
۳فرانسه۳۴,۳۵۴,۶۱۲۱۵۳,۵۰۱
۴برزیل۳۴,۲۸۴,۸۶۴۶۸۲,۵۸۷
۵آلمان۳۱,۸۰۸,۱۷۹۱۴۶,۵۰۴
۶انگلیس۲۳,۴۶۰,۷۸۷۱۸۷,۰۱۸
۷کره جنوبی۲۲,۲۹۹,۳۷۷۲۶,۱۰۹
۸ایتالیا۲۱,۶۵۰,۴۶۸۱۷۴,۷۲۲
۹روسیه۱۹,۱۱۷,۳۴۳۳۸۳,۵۶۰
۱۰ژاپن۱۷,۱۳۹,۵۲۸۳۷,۰۰۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۱۴ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۳۸۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.