بورل: در مذاکرات برجام به لحظه سرنوشت‌ساز رسیده‌ایم/ خوش‌بین هستم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به سرنوشت مذاکرات وین ابراز خوش‌بینی کرد و گفت که حالا وظیفه ایران است که نسبت به آن واکنش نشان دهد.

به گزارش تازه نیوز، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه اتریشی «کرونن سایتونگ» نسبت به سرنوشت مذاکرات وین ابراز خوش‌بینی کرد.

به نقل از ایرنا، جوزپ بورل در گفت‌وگویی که امروز در پرتیراژترین روزنامه اتریش منتشر شد، ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به فرجام مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: من پاسخ آمریکا را دریافت کردم. اکنون وظیفه ایران است که نسبت به آن واکنش نشان دهد.

این مطالب را هم ببینید:

بورل ضمن قدردانی از نقش اتریش در مذاکرات اخیر گفت: ما به لحظه مهم رسیده‌ایم. این آخرین میلی متر است. (احیای برجام) باعث می‌شود جهان کمی ایمن‌تر شود.

این اظهارات جدید بورل در حالی مطرح شده است که «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیرا عنوان کرد که در آخرین دور مذاکرات در وین پیشنهاد‌هایی از سوی هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به طرف‌های مذاکره از جمله ایران ارائه شد و طرف ایرانی مبتنی بر رویکرد سازنده و مسئولانه خودش پاسخ خودش را نسبت به پیشنهاد طرف اروپایی در زمان مقرر داد.

بورل نیز چند روز پیش و قبل از پاسخ آمریکا در حاشیه سمیناری در اسپانیا گفته بود: فکر می‌کنم پاسخ ایران معقول است.

واشنگتن به تازگی به طور رسمی به اظهارات تهران در مورد متن پیش‌نویس پاسخ داده و اعلام کرد که همچنان پاره‌ای مسائل به صورت حل نشده باقی مانده است.

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه نیز اخیرا طی اظهاراتی در خصوص مذاکرات هسته‌ای، از سرگیری این توافق را به تصمیم تهران وابسته دانست و مدعی شد: اکنون توپ در زمین ایران است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.