۱۲۰ میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران را به اقتصاد تزریق کنید!

یک کارشناس مسائل بین المللی درباره فروش نفت ایران بدون تحریم‌ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، حسن بهشتی پور، کارشناس مسائل بین المللی درباره اینکه نظر برخی کارشناسان این است که ایران فرصت صادرات نفت در زمستان را از دست داده است، نظر شما در این خصوص چیست؟

اگر الآن هم نفت بفروشیم، معاملات آن برای سه ماه دیگر انجام می شود. مثلا اگر در شهریور ماه نفت بفروشیم، داریم برای آذر ماه برنامه ریزی می کنیم و اگر آذر ماه انجام بدهیم برای سه ماه بعد است.

ما الآن در شهریور هستیم و تا زمستان چهار ماه زمان باقی است. شاید منظورشان این است که اگر مهر ماه توافق کنیم نمی توانیم برای دی ماه معامله کنیم؛ برای بهمن معامله می کنیم.الآن گرما در اروپا به قدری زیاد شده که نمی دانم زمستان آینده چه قدر سرما داشته باشد ولی من معتقدم به این چیزها نباید فکر کنیم؛ باید به این فکر کنیم که حدود ۱۰۰ میلیون بشکه نفت روی آب داریم و زودتر باید این را بفروشیم و حدود ۱۲۰ میلیارد دلار اموال بلوکه شده را به اقتصاد کشور تزریق کنیم.

بخش‌های دیگری از صحبت‌های بهشتی‌پور را بخوانید:

به نقل از جماران، ما باید فکر کنیم که از این پول خرج های قبل را انجام ندهیم و اگر پول برگشت کمک کنیم به اینکه اقتصاد کشور رونق بگیرد و ضربه پذیری آن در برابر تحریم ها کمتر شود.یک مقدار به فکر مردم باشیم که الآن به شدت تحت فشار هستند و زندگی آنها واقعا مشکل دارد؛ اینکه سه ماه دیگر زمستان را از دست می دهیم، واقعا نمی دانم چرا چنین فکری می کنند. اگر همین امروز هم توافق انجام شود ما می توانیم معاملات را انجام بدهیم؛ کما اینکه الآن داریم انجام می دهیم اما الآن برای هر ۱۰۰ دلار حدود ۲۰ دلار هزینه می دهیم و آن موقع این هزینه را نمی دهیم.

۱ نظر
  1. امیر

    حداقل میدونیم پول ما پیش کشورها به امانت است

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.