زالی: تفکیک مناطق قرمز و زرد در کلانشهر تهران سخت است

فرمانده مدیریت ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران گفت: به دلیل شرایط ویژه تفکیک مناطق قرمز و زرد در تهران سخت است.

به گزارش تازه‌نیوز، علیرضا زالی فرمانده مدیریت ستاد مقابله با بیماری کرونا در  کلانشهر تهران  با اشاره به اعمال محدودیت ها و تعطیلی دوهفته ای براساس مصوبه  ستاد ملی کرونا ، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تعطیلی دو هفته ای از فردا اول آذر آغاز می شود و با توجه به اینکه تهران از نظر میزان ابتلا، مرگ و میر و بستری ها در زمره  مناطق قرمز و بحرانی  است این محدودیت ها در تهران نیز اعمال خواهد شد.

او ادامه داد: بر اساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا به جز مشاغل خدماتی مانند گروه های بهداشت و درمان، آتش نشانی و مشاغلی که تامین کننده مایحتاج اصلی مردم هستد سایر شغل ها به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود که تمدید، تشدید یا ملغی کردن این محدودیت ها بستگی به گزارش کارشناسان بر اساس شاخص های تعربف شده توسط ستاد ملی کرونا دارد.

فرمانده مدیریت ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: شرایط تهران متفاوت با سایر استان های کشور است. روزانه یک جمعیت شناور برای کار وارد تهران شده و در آخر وقت به شهرستان محل سکونت خود بازمی‌گردند که همین مسئله موجب می‌شود تا در صورت ناقل بودن باعث انتشار بیماری کرونا شوند؛ بنابراین نمی توان گفت که منطقه ای از استان تهران قرمز و نقطه ای دیگر در وضعیت زرد قرار دارد.

زالی گفت: رفت و آمدهای افراد به تهران جهت کار یا سکونت باعث شده تا تفکیک مناطق از نظر وضعیت قرمز و زرد سخت باشد، اما مسئله محدودیت های رفت و آمد بین شهرستان های استان تهران بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا بوده که به طور رسمی اعمال می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.