ابرکامپیوتری که قهرمان امسال انگلیس را پیش‌بینی کرد

یک ابرکامپیوتر با پیش‌بینی مسابقات باقی‌مانده از فصل جاری لیگ برتر انگلیس پیش‌بینی کرد که منچسترسیتی قهرمان امسال لیگ برتر خواهد بود و لیورپول در رتبه دوم قرار خواهد گرفت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ورزش سه، در جدیدترین پیش‌بینی‌ها بر اساس هوش مصنوعی و علوم داده، یک ابرکامپیوتر که توسط گروهی تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفت پیش‌بینی کرد که در پایان فصل جاری لیگ برتر جزیره، منچسترسیتی قهرمان لیگ خواهد شد و قهرمان فصل گذشته، لیورپول، در رتبه دوم جدول این لیگ خواهد ایستاد.

این پیش‌بینی در حالی صورت گرفته که منچسترسیتی در حال حاضر در رتبه دهم جدول قرار گرفته و با تیم صدرنشین، لستر، شش امتیاز فاصله دارد. البته شاگردان گواردیولا یک بازی کمتر از لستر انجام داده اند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی پروژه فایو‌ترتی‌ایت، سیتی با شانس 46درصدی از میان بیست تیم حاضر در لیگ برتر بیشترین شانس را برای قهرمانی در این فصل دارد. لیورپول که در حال حاضر با هفده امتیاز و یک امتیاز کمتر نسبت به لستر در رتبه سوم جدول قرار دارد برای تکرار قهرمانی فصل گذشته خود تنها 28 درصد شانس دارد.

این ابرکامپیوتر پیش بینی کرده که سیتی و لیورپول رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص می‌دهند و چلسی در رتبه سوم قرار می‌گیرد. شاگردان ژوزه مورینیو در تاتنهام هم در رتبه چهارم ایستاده و آخرین سهمیه لیگ قهرمانان را به خود اختصاص خواهند داد.

رتبه‌های پنجم تا هفتم هم به ترتیب در اختیار لسترسیتی، منچستریونایتد و آرسنال قرار می‌گیرد. شیاطین سرخ برای قرار گرفتن در بین چهار تیم اول تنها 32 درصد شانس دارند و آرسنال با شانس 17 درصدی از کمترین احتمال برای صعود به لیگ قهرمانان برخوردار است.

این ابرکامپیوتر در مدل پیش‌بینی خود به این نتیجه رسیده که تیمهای وست برامویچ، فولام و شفیلد در پایان فصل جاری به دسته پایین تر سقوط خواهند کرد.

پیش‌بینی ابرکامپیوتر پروژه فایو‌ترتی‌ایت از جدول لیگ برتر در پایان فصل

1 منچسترسیتی (قهرمان لیگ)

2 لیورپول (صعود به لیگ قهرمانان)

3 چلسی (صعود به لیگ قهرمانان)

4 تاتنهام (صعود به لیگ قهرمانان)

5 لستر (صعود به لیگ اروپا)

6 منچستریونایتد

7 آرسنال

8 استون ویلا

9 ساوتهمپتون

10 اورتون

11 ولورهمپتون

12 وستهام

13 کریستال پالاس

14 لیدز

15 برایتون

16 نیوکاسل

17 برنلی

18 شفیلد

19 فولام

20 وست برامویچ

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.