وزیر ارتباطات: محدودیت‌های اینترنتی از سوی دستگاه‌های امنیتی است، نه کاهش پهنای باند!

وزیر ارتباطات با تاکید بر این‌که در روزهای اخیر پهنای باند اینترنت کاهش پیدا نکرده، گفت: به‌خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود، ولی در کل ما کاهش باند نداشته‌ایم.

به گزارش تازه‌نیوز، عیسی زارع‌پور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر این‌که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر سرعت اینترنت کم شده و پهنای باند کاهش پیدا کرده، تاکید کرد: پهنای باند کاهش پیدا نکرده است. ما این موضوع را به صورت مستمر رصد می‌کنیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: به‌خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌های این روزها، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود، ولی در کل ما هیچ کاهش پهنای باندی نداشته‌ایم و پهنای باند مورد نیاز کشور را به صورت روتین تامین می‌کنیم.

این عضو دولت همچنین در ارتباط با روند پیوستن دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات تصریح کرد: همان‌طور که می‌دانید تا آخر شهریور ماه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که پنجره خود را راه‌اندازی کنند و تا دی‌ماه به پنجره خدماتی که وزارت ارتباطات راه‌اندازی می‌کند بپیوندند. ما پنجره ملی خدمات را زودتر از موعد مقرر راه‌اندازی کردیم و چندین دستگاه نیز تاکنون به آن پیوسته‌اند. در واقع برخی از دستگاه‌ها علاوه بر این‌که پنجره خود را راه‌اندازی کرده‌اند به پنجره ملی نیز متصل شده‌اند. برخی از دستگاه‌ها نیز خدمات خود را به صورت مستقیم از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه می‌کنند.

به نقل از ایسنا، زارع‌پور خطاب به خبرنگاران گفت: تا الان که خدمت شما هستم حدود ۶۰ دستگاه از طریق پنجره ملی خدمات خود را ارائه می‌دهند و حدود ۳۰ دستگاه هم از قبل از طریق پنجره ملی مجوزها، خدمات خود را که عموما دادن مجوز هست ارائه کردند و چون پنجره ملی مجوزها به پنجره ملی خدمات متصل شده است، می‌توان گفت که اکنون حدود ۹۰ دستگاه در پنجره ما حضور دارند و روند پیوستن دستگاه‌ها به این پنجره ادامه دارد. دیشب سازمان محیط زیست به این پنجره وصل شد، روز گذشته بانک مرکزی و این روند ادامه دارد و این پنجره می‌تواند مرجع تعامل دولت با مردم باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.