علت مرگ یک نهنگ در سواحل کیش چه بود؟

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هنوز علت تلف شدن یک نهنگ در سواحل جزیره کیش مشخص نیست، گفت: بررسی‌ها درباره علل آن ادامه دارد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، داود میرشکار مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تلف شدن یک نهنگ در سواحل کیش و در تشریح علت آن، اظهار کرد: دلیل تلف شدن این نهنگ هنوز مشخص نیست که بررسی‌ها درباره علل آن ادامه دارد.

وی اضافه کرد: باید گزارش‌های میدانی و نیز گزارش‌های کالبدشکافی مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود که آیا زخم و جراحاتی بر روی بدن این نهنگ وجود دارد، یا خیر.

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، احتمال به گِل نشستن این نهنگ را خیلی کم دانست و گفت: این احتمال وجود دارد که این نهنگ پس از برخورد با کشتی و نیمه جان شدن در دریا، به ساحل منتقل شده است، اما هنوز نمی‌توانیم به طور دقیق درباره علت مرگ این نهنگ اظهارنظر کنیم.

میرشکار در پایان با تأکید بر اینکه پیش از دفن کردن این نهنگ، کالبدشکافی بر روی جسد انجام شده است خاطرنشان کرد: پس از بررسی دقیق گزارش‌ها، درباره علت مرگ این نهنگ اظهارنظر خواهیم کرد، زیرا به گِل نشستن نهنگ‌ها در این فصل سال در موارد خیلی نادری اتفاق می‌افتد، حتما دلایل دیگری برای تلف شدن این نهنگ وجود دارد.

یک نهنگ روز گذشته (جمعه 30 آبان) در ساحل سیمرغ جزیره کیش مشاهده شد و کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست به دلیل ایجاد بوی بوی نامطبوع در ساحل، پیش‌بینی کردند که ممکن است این نهنگ چند روزی تلف شده و از طریق امواج دریا به ساحل منتقل شده است، این نهنگ بیش از 5 تن وزن داشته که پس از انجام آزمایش‌های مورد نیاز، در ساحل دفن شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.